Wrist Roller Egzersizi Nasıl Yapılır?

Wrist Roller Egzersizi Nasıl Yapılır?

Wrist Roller Ön Kol Egzersizi Tekniği

Wrist Roller Ön Kol Egzersizi Nasıl Yapılır?

Bu derste Wrist Roller nasıl yapılır? anlatıyoruz. Wrist Roller egzersizi hakkında daha fazla bilgi edinmek için bu adresi ziyaret edin. Benzer hareket Rewerse Wrist Curl nasıl yapılır? adlı makaleye bakın.

Egzersiz Açıklaması

Wrist Roller Ön Kol Egzersizi Nasıl Yapılır?. 40- 50 santim uzunluğunda bir sopa ve ortasına bir kanca ve kancaya bağlı bir ip halat vardır. Halatın ucunda ise bir ağırlık takılmıştır. İpin uzunluğu ise 150 santim kadardır. Bu egzersiz Bilek kasları ve Ön Kol Kasların geliştiren harekettir.

Yavaş yavaş bir eli vücuda doğru döndürerek sopaya halatı sarmaya başlıyor ve devamında diğer el ile sarıyor. Bu şekilde bütün halatı ipe sarıyoruz . İp sonuna  kadar sarıldıktan sonra yine tersine sararak ipi uzatıyoruz. Sonuna kadar devam edip ip tamamen uzadıktan sonra bir set bitmiş olur.

Egzersizi bu şekilde çalıştırarak bilek kaslarının hem içteki hem dıştaki kısımları  çalıştırır.

Hareket boyunca dikkat edilecek Noktalar:

Hareket boyunca kollar göğüs hizasında dirsekler düzeltilmiş vaziyette düz durmalıdır ve hareket bitinceye kadar oynamamalıdır.

Set ve tekrarlar : 4 set ve 10-12 tekrar yapılır. Bu bizim size önerdiğimiz tekrar ve set sayısı . Siz çalıştığınız salon veya spor merkezindeki eğitmene veya antrenöre danışın. Size en doğru hareketi ve yapacağınız tekrarları boyunuzu ve kilonuzu yani sizi en iyi tanıyan hocanızın vereceğini unutmayın. Eğer danışabileceğiniz kimse yoksa burada verdiğimiz set ve tekrarı yapabilirsiniz.

Tavsiye edilen  tekrarlar yapılır ve 1 set bitirilir, verilen setleri’de tamamlayarak hareket sona erdirilir. Farklı Hareketler arasında mutlaka 1 dakika dinlenin. Not:  Setler ve tekrarlar için eğitmene veya antrenöre danışın. Sizi yakından tanıyan kişi olarak en doğru kararı verecek olan odur).

Wrist Roller Video İzle

The request cannot be completed because you have exceeded your quota.
Çalışan Bilek Ve Ön Kol Kasları