Walking Lunge Bacak Egzersizi Resimli Anlatım

Walking Lunge Bacak Egzersizi Resimli Anlatım

Walking Lunge Bacak Egzersizi Resimli Anlatım detaylı açıklama. Bu egzersiz için uygun ağırlıkta bir plaka alınır ve nefes vererek baş üzerine kaldırılır ve dirsekler düzeltilir ve hareket bitene kadar baş üzerinde tutulur aynı zamanda bir adım atılır arkada kalan bacak ,dizyere dokunana kadar çömelip sonra bir adım atıp diğer diz yere dokunur bu şekilde 16 ila 20 adım atılır. Adımlar dönüşümlü atılır önce sağ sonra sol diz yere dokunarak yapılır yani Lunge hareketinin aynısı ama bir paka baş üzerine inip kalkıyor.

Bu hareketin amacı omuz ve bacak kaslarını aynı anda çalışmaktır genelde bu şekilde çalışma fitness programı iin uygun bir harekettir.

Evde  Walking Lunge Nasıl Yapılır?

Evde şöyle yapılır ,birbuçuk litrelik su şişesinin her iki ucundan tutarak yapılır.Evde walking lunge yaparken ev hanımları kısa süede zayıflar ve form tutarlar.

Egzersize başlamadan önce yapacağınız harekete uygun küçük ağırlıklarla 30-40 tekrar veya boşvücut ağırlığıyla egzersizler yaparakçalışacağınız kas grubunun iyice ısınmasını sağlayın. Bu çalışacağınız kas grubunun iyice ısınmasını ve sakatlanmaların önüne geömenizi sağlar ayrıca bu kaslara kan dolacağı için kaslarınızın daha iyi şişmesini sağlar.

Verilen tekrarlar yapılır ve 1 set bitiirilmiş olur, verilen setlerde tamamlanarak hareket sona erdirilir. Farklı Hareketler arasında mutlaka 1 dakika dinlenin.

Hareketin videsu aşağıdadır dikkatle izleyin …iyi seyirler…

Yazar:Özer Çaylı

Hatırlatma

Hangi hareketlerin hangi kas gruplarını çalıştırdığını öğremnin,Vücut geliştirme sporun ait terminolojiyi ( bu spora ait terimlerin tümü )öğrenin, egzersizlerin doğru ve püf noktalarına dikkat edin.

Hareketler sırasınca mutlaka doğru nefes alıp verin.Ağırlıklar kaldırılırken nefes verin,indirilirken nefes alın.Kısacası zorlanırken nefesinizi tutmayın.