ÜST GÖĞÜS PRES – Incline Bench Press

ÜST GÖĞÜS PRES NASIL YAPILIR?

Egzersiz Açıklama

Halterle Üst Göğüs Pres  Yapılışı; Resimli Anlatımı Özel olarak yapılmış ‘Incline Bench’ ismi verilen sıranın üzerine, bacaklar her iki yanda kalacak şekilde yatılır. Halter ,  Sehpanın her iki yanında bulunan askıların üzerindedir.

Halter barı, omuz genişliğinden biraz daha geniş tutuş açıklığı ile her iki el ile kavranır. Nefes alınarak köprücük kemiğinin üzerine gelecek şekilde indirilir. Yine kontrollü ve yavaşça, kollar tam düzelinceye kadar, göğüs kaslarında tam gerginlik hissederek yukarıya kaldırılır.

Ellerin tutuş açıklığı omuz genişliğinden daha dar ise, göğüs kaslarının iç kısımları, daha geniş ise, dış ve yan kısımları daha etkili çalışır.  Halter üst göğüs pres hareketi bütün gövdenin kuvvet ve görünüşünü çok olumlu yönde etkileyen en faydalı temel hareketlerin başında gelir

Ağırlık arttırmak için mutlaka yardımlı çalışın, son sette  yapacağınız maksimum ağırlığı yapın ama son setten sonra yapacağınız maksimum ağırlığın üzerine 10 kg daha ekleyin ve  bir arkadaşınızdan yardım isteyin ve her göğüs antrenmanında bunu tekrarlayın. Bir süre sonra yüksek ağırlıkları kaldırmayı başarırsınız.

Verilen tekrarlar yapılır ve 1 set bitmiş olur, verilen setlerde tamamlanarak hareket sona erdirilir. Farklı Hareketler arasında mutlaka 1 dakika dinlenin.

Incline Barbell Bench Press Nasıl Yapılır

Egzersiz Profili

  1. Ana Kas Grup: Göğüs Geliştirme Egzersizi
  2. İkincil kas (lar): Omuz  Arka kol Kasları
  3. Egzersiz Türü: Güç, birleşik
  4. Gerekli Ekipman Halter , Ağırlık Plakası
  5. Mekanik: Yok
  6. Kuvvet Tipi: İtme
  7. Eğitim Seviye: Başlangıç ve İleri
  8. Haftalık çalışma: 1-2 gün
  9. Yazar : M.Özer Çaylı
  10. kaynak:eurostargym.com

ÜST GÖĞÜS PRES – Incline Bench Press

ÜST GÖĞÜS PRES – Incline Bench Press Videolar

The request cannot be completed because you have exceeded your quota.
Çalışan Kaslar