Telde Sıkıştırma Alt Göğüs Hareketi – Cable Fly

Telde Sıkıştırma Alt Göğüs Hareketi - Cable Fly

Telde Sıkıştırma Alt Göğüs Hareketi – Cable Fly

Telde Sıkıştırma Alt Göğüs Hareketi Cable Fly Resimli nlatım Türkçe açıklama.

Egzersiz Açıklaması

Telde Sıkıştırma Alt Göğüs Hareketi – Cable Fly :Hareket Cable Crossover denilen ve kendinden ağırlıklı ,üzerinde halat olan ve makaralarla çalışan iki adet mil üzeride ağırlıklar takılı ve ayarlanabilir olan bir makinede yapılır ve bu makine neredeyse vücudun tüm aslarını çalıştıracak yetenektedir.

Üst makaraları ayarlayıp el kulptan takılır ve avuç içi yere bakacak biçimde tutulur ve bir adım atarak makineden 1 metre önüne çıkılır.Öndeki ayak dizden hafif kırılır arkadaki ayak düzdür.Hafifçe öne eğilerek bel çukur ,göğüs ileride harekete başlanır.

Nefes vererek dirsekler hafif kırık aşağı doğru çekilir ve vücuttan 20 cm uzakta eller birleştirilir ve nefes alarak başladığımız noktaya yavaşça çıkarılır ve 2. tekrar için devam edilir.

Verilen tekrarlar yapılır ve 1 set bitmiş olur , verilen setlerde tamamlanarak hareket sona erdirilir.Farklı Hareketler arasında mutlaka 1 dakika dinlenin.

Dikkat edilmesi gerekenler

Aşağıda vücuda ne kadar yakın yapılırsa alt göğüs hareketi tam olarak yapılmış olur , eğer önde birleşme noktası hizası kolların vücuda açısı 90 C olursa o zaman alt göğüs hareketi değil bu düz sehpada yana açış ( dumbbell fly ) hareketi olur,eğer omuz hizasında karşıda birleştirilirse o zaman (incline fly) dambıl ile üst göğüs açış hareketi olur.

Egzersiz Analizi
Egzersiz GrubuGöğüs Geliştirme Egzersizleri 
Çalışan KaslarGöğüs Kasları
Egzersiz TürüKuvvet
Gerekli Olan EkipmanCable Cross Over Station
Set ve tekrar :4 x 10-12 ( eğitmene danışınız )
Set Arası Dinlenmesetler arasında en az 45 sn dinlenin 8 genelde kalp ritmi normale dönene kadar)
Haftalık Çalışılacak Gün 1 veya 2 Gün
Kuvvet TipÇekme
Eğitim SeviyesiYeni başlayanlar
Orta seviye sporcular
İleri seviye sporcular
YazarÖzer Çaylı & 0537 786 55 82
Kaynakeurostargym

Cable Fly Hareketi, Hunter Labrada | Egzersiz Videosu

The request cannot be completed because you have exceeded your quota.

Bacak, Omuz , Göğüs, Arka Kol, Pazı Ve Sırt Çalışmalarından önce hatta tüm çalışmalardan önce mutlaka ısınma egzersizleri ve germe egzersizleri yaparak kaslarınızı ısıtın. Isınma yapmadan çalışmaya başlamak kaslarınızda ve tendon bağlarınızda kalıcı hasarlara, ağrılara ve uzun süreli sakatlıklara neden olabilir. En iyi ısınma çalışacağınız kasları çok hafif ağırlıklarla 30-40 tekrar yapılmasıdır.

Egzersize başlamadan önce yapacağınız harekete uygun küçük ağırlıklarla 30-40 tekrar veya boş vücut ağırlığıyla egzersizler yaparak çalışacağınız kas grubunun iyice ısınmasını sağlayın. Bu çalışacağınız kas grubunun iyice ısınmasını ve sakatlanmaların önüne görmenizi sağlar ayrıca bu kaslara kan dolacağı için kaslarınızın daha iyi şişmesini sağlar.

Çalışan Göğüs Kasları