Tantalizing Triceps tekniği nasıl yapılır?

Tantalizing Triceps tekniği nasıl yapılır?

Tantalizing Triceps nasıl yapılır?

Bu derste Tantalizing Triceps tekniği nasıl yapılır?  anlatıyoruz. Tantalizing Triceps egzersizi hakkında daha fazla bilgi edinmek için bu adresi ziyaret edin. Benzer Hareket Cable Triceps Pushdown  nasıl yapılır? adlı makaleye bakın.

Tantalizing Triceps tekniği nasıl yapılır? Bu hareket için 90 derece açılı bir sehpa ve yarım metre geride alttan çekilebilen halatlı makine gereklidir.

90  derece  sehpada oturarak arkadan bir elimizle halat ucundaki kulpu kavrıyoruz avuç arkaya bakmalıdır , dirsek baş hizasında ve yere 90 derece açıda olmalı.  Elinizi mümkün olan en geriye kadar nefes alarak indiriyor ve nefes vererek dirseği oynatmadan başlangıç pozisyonuna baş hizasına en yukarıya itiyoruz..

Set ve tekrarlar : 4 set ve 10-12 tekrar yapılır. Bu bizim size önerdiğimiz tekrar ve set sayısı . Siz çalıştığınız salon veya spor merkezindeki eğitmene veya antrenöre danışın. Size en doğru hareketi ve yapacağınız tekrarları boyunuzu ve kilonuzu yani sizi en iyi tanıyan hocanızın vereceğini unutmayın. Eğer danışabileceğiniz kimse yoksa burada verdiğimiz set ve tekrarı yapabilirsiniz.

Tavsiye edilen  tekrarlar yapılır ve 1 set bitirilir, verilen setleri’de tamamlayarak hareket sona erdirilir. Farklı Hareketler arasında mutlaka 1 dakika dinlenin. Not:  Setler ve tekrarlar için eğitmene veya antrenöre danışın. Sizi yakından tanıyan kişi olarak en doğru kararı verecek olan odur).

Egzersize başlamadan önce yapacağınız harekete uygun küçük ağırlıklarla 30-40 tekrar veya boş vücut ağırlığıyla egzersizler yaparak çalışacağınız kas grubunun iyice ısınmasını sağlayın. Bu çalışacağınız kas grubunun iyice ısınmasını ve sakatlanmaların önüne görmenizi sağlar ayrıca bu kaslara kan dolacağı için kaslarınızın daha iyi şişmesini sağlar.

H

Tantalizing Triceps Egzersiz Özeti

Egzersiz GrubuArka Kol Egzersizi 
Çalışan KaslarArka Kol Kasları
Egzersiz TürüKuvvet
Gerekli Olan EkipmanCable Machine
Set ve tekrar :4 x 10-12 ( eğitmene danışınız )
Set Arası Dinlenmesetler arasında en az 45 sn dinlenin 8 genelde kalp ritmi normale dönene kadar)
Haftalık Çalışılacak Gün 1 veya 2 Gün
Kuvvet Tipİtme
Eğitim SeviyesiYeni başlayanlar
Orta seviye sporcular
İleri seviye sporcular
YazarÖzer Çaylı
Kaynakeurostargym

Tantalizing Triceps Video İzle

The request cannot be completed because you have exceeded your quota.

Çalışan Arka Kol Kasları