SMITH MACHINE TANDING TRICEP EXTENSION

TANDING TRICEP EXTENSION - (SMITH MACHINE ARKA KOL)

Tanding Triceps Extension Nasıl Yapılır?

Bu derste Tanding Tricep Extension nasıl yapılır? anlatıyoruz. Tanding Tricep Extension egzersizi hakkında daha fazla bilgi edinmek için bu adresi ziyaret edin. Benzer hareket Bench Triceps Dips Extension nasıl yapılır adlı makaleyi okuyun.

Egzersiz Açıklaması

  1. Tanding Tricep Extension Yapılışı : Makine barı bel hizasının biraz altına kadar indirilir eller 30 cm açıklıkta tutulur.
  2. 1 metre geride durularak belden eğilip ensemiz barın altına girene kadar vücudumuz ileri itilir ve çok yavaşça başlangıç pozisyonuna geri dönülür. Hareket arka kol kaslarını geliştirme amaçlı yapılır.
  3. Bu hareket 20 tekrar ve 5 set yapılır.
  4. Hareket evde yapılabilir bu pozisyonu sağlayabilecek veya benzer pozisyonlar yaratabilirsiniz.
  5. Hareket : 4 set ve 10-12 tekrar yapılır. Bu bizim size önerdiğimiz tekrar ve set sayısı . Siz çalıştığınız salon veya spor merkezindeki eğitmene veya antrenöre danışın. Size en doğru hareketi ve yapacağınız tekrarları boyunuzu ve kilonuzu yani sizi en iyi tanıyan hocanızın vereceğini unutmayın.
  6. Tavsiye edilen  tekrarlar yapılır ve 1 set bitirilir, verilen setleri’de tamamlayarak hareket sona erdirilir. Farklı Hareketler arasında mutlaka 1 dakika dinlenin. Not:  Setler ve tekrarlar için eğitmene veya antrenöre danışın. Sizi yakından tanıyan kişi olarak en doğru kararı verecek olan odur).

Tanding Tricep Extension Egzersiz Özeti

Egzersiz GrubuArka Kol Egzersizi 
Çalışan KaslarArka Kol Kasları
Egzersiz TürüKuvvet
Gerekli Olan EkipmanSmith Machine Boş vücut ağırlığı ile yapılır.
Set ve tekrar :4 x 10-12 ( eğitmene danışınız )
Set Arası Dinlenmesetler arasında en az 45 sn dinlenin 8 genelde kalp ritmi normale dönene kadar)
Haftalık Çalışılacak Gün 1 veya 2 Gün
Kuvvet Tipİtme
Eğitim SeviyesiYeni başlayanlar
Orta seviye sporcular
İleri seviye sporcular
YazarÖzer Çaylı
Kaynakeurostargym

Tanding Triceps Extension Video İzle

The request cannot be completed because you have exceeded your quota.

Kol Egzersizler için ipuçları

Kol için ihtisas çalışması yani haftanın 1 gününü seçin ve o gün sadece kol antrenmanı yapın.

Kollarınızı çok çabuk geliştirmek için çok çalışmalıyız gibi saçma bir düşünceye kapılmayın Pazı ve Arka Kol kaslarını haftada 1 günden fazla çalıştırmayın. Unutmayın zaten bacak ve baldır yada karın gibi hareketler hariç neredeyse tüm kaslarda kol çalışır daha fazladan Pazı ve Arka Kol çalışmanıza gerek yoktur.

Antrenmandan önce karbonhidrat ve antrenmandan sonra 1 saat içinde mutlaka protein tüketin eğer proteinli besinlere ulaşma şansınız yoksa protein bar veya protein tozu kullanabilirsiniz. Günlük protein kullanımı kilo başına 2 gram olsun. 70 kiloluk birisi günlük 140 gram protein tüketmelidir (bu vücutçular için geçerli normal kişiler için değil).

Mümkünse kol çalışmasını cumartesi yapın ve pazar günü dinlenin , unutmayın çalıştığınız gün değil ertesi gün kaslar daha iyi gelişir.

Çalışan Arka Kol Kasları