Straight-Arm Pulldowns nasıl yapılır?

Straight-Arm Pulldowns Tekniği

Straight-Arm Pulldowns nasıl yapılır?Egzersiz Açıklaması

Straight-Arm Pulldowns nasıl yapılır?

Bu derste Straight-Arm Pulldowns nasıl yapılır? nasıl yapılır? anlatıyoruz. Straight-Arm Pulldowns egzersizi hakkında daha fazla bilgi edinmek için bu adresi ziyaret edin.

Lat pulldown makinesi veya cable crossower makinesi önünde bir ayak arkada olacak şekilde ve makinenin barı omuz genişliği kadar açıklıkta ve omuz hizasında tutulur. Benzer Hareket Cacle at Pulldown nasıl yapılır? adlı sırt egzersizi için yazılmış makaleye göz atın.

Yavaşça kollar kırılmadan kasık hizasına kadar nefes vererek çekilir ve yavaşça derin nefes alarak başlangıç pozisyonuna dönülür. Bu şekilde tekrarlara devam edilir.

Hareket boyunca vücut ileri geri sallanmamalı ve bel hafifçe çukur göğüs kasları ileride olmalı. Vücut dengesini korumak amacıyla bir adım öne atın ve önde olan bacak hafifçe kırık olsun, arkada kalan bacak ise düz olsun.

Set ve tekrarlar : 4 set ve 10-12 tekrar yapılır. Bu bizim size önerdiğimiz tekrar ve set sayısı . Siz çalıştığınız salon veya spor merkezindeki eğitmene veya antrenöre danışın. Size en doğru hareketi ve yapacağınız tekrarları boyunuzu ve kilonuzu yani sizi en iyi tanıyan hocanızın vereceğini unutmayın. Eğer danışabileceğiniz kimse yoksa burada verdiğimiz set ve tekrarı yapabilirsiniz.

Tavsiye edilen  tekrarlar yapılır ve 1 set bitirilir, verilen setleri’de tamamlayarak hareket sona erdirilir. Farklı Hareketler arasında mutlaka 1 dakika dinlenin. Not:  Setler ve tekrarlar için eğitmene veya antrenöre danışın. Sizi yakından tanıyan kişi olarak en doğru kararı verecek olan odur).

Straight-Arm Pulldowns Video ;zşe

The request cannot be completed because you have exceeded your quota.

Egzersize başlamadan önce yapacağınız harekete uygun küçük ağırlıklarla 30-40 tekrar veya boş vücut ağırlığıyla egzersizler yaparak çalışacağınız kas grubunun iyice ısınmasını sağlayın. Bu çalışacağınız kas grubunun iyice ısınmasını ve sakatlanmaların önüne görmenizi sağlar ayrıca bu kaslara kan dolacağı için kaslarınızın daha iyi şişmesini sağlar.

Çalışan Sırt Kasları