Standing Towel Triceps Extension Triceps Hareketi


Standing Towel Triceps Extension Triceps Hareketi

Standing Towel Triceps Extension Triceps Hareketi

Egzersiz Açıklama

 1. Triceps egzersizi ve arka kol kaslarını çalıştırır. Bir havlu veya bir halatla yapılır , hareket boyunca bir arkadaşınızın yardımı gereklidir ve ayakta yapılır.
 2. Dik duruş pozisyonunda  bir havlu ucunda ve hafif köşesine yakın yerden el avuçları biribirine bakacak biçimde tutulur. Havlunun alt ucundan partnerinizin sıkıca tutması gerekir.
 3. Nefes Vererek havluyu  yukarı doğru çekerken partneriniz aşağı doğru çekmelidir, dirsekler düzeltilene kadar yukarı çekilir ve derince nefes alarak yavaşça aşağıya bırakırken arkadaşınız yine havluyu aşağı doğru çekmelidir ve siz diren göstererek yavaş yavaş bırakın.
 4. Verilen tekrarlar yapılır ve 1 set bitiirilmiş olur, verilen setlerde tamamlanarak hareket sona erdirilir. Farklı Hareketler arasında mutlaka 1 dakika dinlenin.

Kol Egzersizleri İçin Püf Noktaları

 1. Kol için ihtisas çalışması yani haftanın 1 gününü seçin ve o gün sadece kol antrenmanı yapın.
 2. Kollarınızı çok çabuk geliştirmek için çok çalışmalıyız gibi saçma bir düşünceye kapılmayın biceps ve triceps kaslarını haftada 1 günden fazla çalıştırmayın. Unutmayın zaten bacak ve baldır yada karın gibi hareketler hariç neredeyse tüm kaslarda kol çalışır daha fazladan biceps ve triceps çalışmanıza gerek yoktur.
 3. Antrenmandan önce karbonhidrat ve antrenmandan sonra 1 saat içinde mutlaka protein tüketin eğer proteinli besinlere ulaşma şansınız yoksa protein bar veya protein tozu kullanabilirsiniz. Günlük protein kullanımı kiko başına 3 gr olsun. 70 kiloluk birisi günlük 140gr protein tüketmelidir (bu vücutcular için geçerli normal kişiler için değil).
 4. Mümkünse kol çalışmasını cumartesi yapın ve pazar günü dinlenin , unutmayın çalıştığınız gün değil ertesi gün kaslar daha iyi gelişir.

Egzersiz Profili

 1. Ana hedef: Sırt Kaslarını Çalıştırma
 2. Egzersiz Türü ; Birleşik
 3. Eğitim Seviyesi : Orta ve İleri
 4. Egzersiz Süresi : 30sn (1 set)
 5. Dinlenme Sürei : 1 dak.
 6. Haftalık Gün Sayısı : 1 veya 2 gün
 7. Toplam set ve dinlenme süresi Süresi : 5dak.
 8. Gerekli Ekipmanlar : Boş Vücut Ağırlığı
 9. Hedef Cinsiyet : Erkek ve Kadın
 10. Yazar : Özer Çaylı & Ekibi
 11. kaynak:bodyforumu.com