Standing Overhead Barbell Triceps Extension

Standing Barbell Triceps ExtensionStanding Overhead Barbell Triceps Extension Nasıl Yapılır?

Standing Overhead Barbell Triceps Extension

Standing Overhead Barbell Triceps Extension: Arka kol hareketi resimli anlatım; Halter, ayakta durularak, iki el arasında 20 santim. bir mesafe olacak şekilde dengeli olarak kavranır.

Kollar dirseklerden arkaya doğru kontrollü ve yavaşça kırılarak, baş arkasına doğru nefes alınarak indirilir ve nefes verilerek dirsekler tamamen düzelene kadar baş üzerine doğru kaldırılır.

Dikkat edilmesi gereken husus; Dirseklerin öne veya arkaya kaçmaması ve bütün hareket devamınca vücutla aynı hizada olmasıdır.

Verilen tekrarlar yapılır ve 1 set bitmiş olur, verilen setlerde tamamlanarak hareket sona erdirilir. Farklı Hareketler arasında mutlaka 1 dakika dinlenin.

Standing Overhead Barbell Triceps Extension.

Egzersiz Profili
  1. Ana Kas Grup: Arka kol kasları (triceps)
  2. İkincil kaslar: Omuz kasları
  3. Egzersiz Türü: Güç
  4. Gerekli Ekipman Eğik halter veya düz halter
  5. Set Ve Tekrar: 4 set 10 tekrar (Eğitmene Danışınız )
  6. Kuvvet Tipi: İtme
  7. Set ve tekrar: 4 set ve 10 yada 12 tekrar
  8. Set arası dinlenme: 45 saniye veya en fazla 1 dakika
  9. Eğitim Seviye: Başlangıç ve İleri
  10. Yazar M.Özer Çaylı

Standing Overhead Barbell Triceps Extension VİDEOLARI

The request cannot be completed because you have exceeded your quota.

Kol Egzersizler için ipuçları

Kol antrenman programı için ihtisas çalışması yani haftanın 1 gününü seçin ve o gün sadece kol antrenmanı yapın.

Kollarınızı çok çabuk geliştirmek için çok çalışmalıyız gibi saçma bir düşünceye kapılmayın Pazı ve Arka Kol kaslarını haftada 1 günden fazla çalıştırmayın. Unutmayın zaten bacak ve baldır yada karın gibi hareketler hariç neredeyse tüm kaslarda kol çalışır daha fazladan Pazı ve Arka Kol çalışmanıza gerek yoktur.

Antrenmandan önce karbonhidrat ve antrenmandan sonra 1 saat içinde mutlaka protein tüketin eğer proteinli besinlere ulaşma şansınız yoksa protein bar veya protein tozu kullanabilirsiniz. Günlük protein kullanımı kilo başına 2 gram olsun. 70 kiloluk birisi günlük 140 gram protein tüketmelidir (bu vücutçular için geçerli normal kişiler için değil).

Mümkünse kol çalışmasını cumartesi yapın ve pazar günü dinlenin , unutmayın çalıştığınız gün değil ertesi gün kaslar daha iyi gelişir.

Çalışan Arka Kol Kasları