Standing Bent-Over One-Arm Dumbbell Triceps Extension

Standing Bent-Over One-Arm Dumbbell Triceps Extension

Standing Bent-Over One-Arm Dumbbell Triceps Extension

Standing Bent-Over One-Arm Dumbbell Triceps Extension

Standing Bent Over One Arm Dumbbell Triceps Extension;  Bir adet  dambıl ile yapılır , bir bench sehpası üzerine bir eli ve dizi dayayıp diğer eli geriye iterek uygulanır.

Sol ele dumbbell alınır ve bir bench sehpasının yanında sağ dizimiz sehpada sol ayağımız yerde , belimiz düz ve başımız karşıya bakar pozisyonda ve elimizi yavaşça omuz hizamıza kadar itip dirseğimizi kırarak kalçamıza kadar nefes vererek çekiyoruz ve nefes alarak başlangıç pozisyonuna dönüyoruz ve tekrarlıyoruz.

Hareket: 4-5 set ve 10-12 tekrar yapıyoruz sol kolla çekiş yaptıktan sonra sağ kolla hareketi tekrarlayarak bunu bir set olarak sayıyoruz.

Verilen tekrarlar yapılır ve 1 set bitmiş olur, verilen setlerde tamamlanarak hareket sona erdirilir. Farklı Hareketler arasında mutlaka 1 dakika dinlenin.

Egzersiz Püf Noktaları

 1. Kol için ihtisas çalışması yani haftanın 1 gününü seçin ve o gün sadece kol antrenmanı yapın.
 2. Kollarınızı çok çabuk geliştirmek için çok çalışmalıyız gibi saçma bir düşünceye kapılmayın biceps ve triceps kaslarını haftada 1 günden fazla çalıştırmayın. Unutmayın zaten bacak ve baldır yada karın gibi hareketler hariç neredeyse tüm kaslarda kol çalışır daha fazladan biceps ve triceps çalışmanıza gerek yoktur.
 3. Antrenmandan önce karbonhidrat ve antrenmandan sonra 1 saat içinde mutlaka protein tüketin eğer proteinli besinlere ulaşma şansınız yoksa protein bar veya protein tozu kullanabilirsiniz. Günlük protein kullanımı kilo başına 3 gr olsun. 70 kiloluk birisi günlük 140gr protein tüketmelidir (bu vücutçular için geçerli normal kişiler için değil).
 4. Mümkünse kol çalışmasını cumartesi yapın ve pazar günü dinlenin , unutmayın çalıştığınız gün değil ertesi gün kaslar daha iyi gelişir.

Hareket Analizi

 1. Hareket : Arka kol hareketi
 2. Çalıştırdığı kaslar : arka kol Kasları
 3. Haftalık çalışma : 1 gün
 4. Performans türü : Güç, birleşik
 5. Ekipman : Dumbbell ve bench sehpası
 6. Set ve tekrar : 4 set ve 1 – 12 tekrar
 7. Hadtalık Çalışma: 1-2 gün
 8. Kaynak: eurostargym.com
 9. Yazar : Özer Çaylı

Standing Bent Over One Arm Dumbbell Triceps Extension; Videolar

The request cannot be completed because you have exceeded your quota.
Çalışan Arka Kol Kasları