Spor Topu İle Sıçrama – Bacak Hareketi

Boy Uzatma İin Çalışma Programı

Spor Topu İle Sıçrama - Bacak Hareketi

Wall Ball Squats Nasıl Yapılır?

Spor Topu İle Sıçrama – Bacak Hareketi

Bu derste Wall Ball Squats nasıl yapılır? anlatıyoruz. Wall Ball Squats egzersizi hakkında daha fazla bilgi edinmek için bu adresi ziyaret edin. Benzer hareket Kettlbell  Sumo Squat nasıl yapılır? adlı yazıyı okuyun.

Egzersiz açıklama

Egzersizin amacı Boy Uzatmak isteyen gençler ve kalori yakıp zayıflama ve form tutma amacı ile spor yapan kişilere yönelik bacak omuz  karın ve sırt ile birazda kolları çalıştırır yani komple kardiyo hareketidir.

Gerekli Ekipmanlar: Bir Spor Topu veya basketbol topu da olabilir.

Bir Duvar veya benzer bir yerde , yüz duvar dönük  ve top boyun hizasında her iki el ile tutarak egzersize başlanır.

Önce el pozisyonunu bozmadan dizler kırılarak çömelme hareketi yapılır ve bu sırada derin bir nefes alınır. 2. aşama ayağa kalkarken nefes vererek sıçrama hareketi yapılır ve bu sırada top duvarın yukarısına doğru atılır , top vücuda doğru düşerken bizde ayakta durarak topu göğüs hizasında yakalar ve tekrar 2. hareket için devam ederiz.

Hareketi 10 tekrar yaptıktan sonra 1 dakika dinlerip 2.grup tekrarı (set) yapmak üzere devam ederiz.

Hareket haftada 4-5 kez yapılırsa vücuttan yağ yakmak amaçlıdır Eğer 1 er gün arayla yapılırsa boy uzatma amaçlıdır. Form tutmak için haftada 3 gün yeteri. Çalışma süresi 10 dakika toplam dinlenme ise 4 dakikadır.

Set ve tekrarlar : 4 set ve 10-12 tekrar yapılır. Bu bizim size önerdiğimiz tekrar ve set sayısı . Siz çalıştığınız salon veya spor merkezindeki eğitmene veya antrenöre danışın. Size en doğru hareketi ve yapacağınız tekrarları boyunuzu ve kilonuzu yani sizi en iyi tanıyan hocanızın vereceğini unutmayın. Eğer danışabileceğiniz kimse yoksa burada verdiğimiz set ve tekrarı yapabilirsiniz.

Tavsiye edilen  tekrarlar yapılır ve 1 set bitirilir, verilen setleri’de tamamlayarak hareket sona erdirilir. Farklı Hareketler arasında mutlaka 1 dakika dinlenin. Not:  Setler ve tekrarlar için eğitmene veya antrenöre danışın. Sizi yakından tanıyan kişi olarak en doğru kararı verecek olan odur).

Wall Ball Squats Video İzle

The request cannot be completed because you have exceeded your quota.

Çalışan Bacak Kasları