Smith Machine Press tekniği nasıl yapılır?

Smith Machine Press tekniği nasıl yapılır?Smith Machine Press tekniği nasıl yapılır?

Smith Machine Press tekniği nasıl yapılır?

Egzersiz Açıklama

Smith Machine Press tekniği nasıl yapılır?. Smit machine denilen makinenin 90 C açıdaki sehpasının oturağına yerleşilir. Makine barı göğüs kasları ile boyun arasına inecek pozisyonda ayarlanır. Omuz kaslarını geliştiren egzersiz.

Bar kavranır ve çengelleri kurtarılarak dışa doğru bükülür ve yukarı dirsekler düzelene kadar nefes vererek kaldırılır . Sonra Derin bir nefes alarak başlangıç pozisyonuna indirilir.

Smith Machine Press tekniği nasıl yapılır?

Dikkat edilmesi gereken noktalar.

Bar iyi ayarlanmalıdır ve tam olarak göğüs kaslarının boyuna yakın olan bölgesine  yani kafaya dokunmadan boşluğa inmelidir dikkat edin kafanıza bar çarpmasın. Ellerin açıklığı omuz genişliğinden biraz daha dar olmalıdır. Avuç içleri karşıya bakmalı ve egzersiz sırasında dirsek yanlara doğru açılmamalıdır.

Verilen tekrarlar yapılır ve 1 set bitirilir, verilen setleri’de tamamlayarak hareket sona erdirilir. Farklı Hareketler arasında mutlaka 1 dakika dinlenin.

Egzersiz Özeti
Egzersiz İsmiSmith machine Shoulder PressMakinede Omuz Öne Press
Egzersiz GrubuOmuz Egzersizi
Çalışan KaslarOmuz Kaslarını Geliştirir
Egzersiz TürüKuvvet
Gerekli Olan EkipmanBarbell ve Bench Press Sehpası
Set ve tekrar :4 x 10-12 ( eğitmene danışınız )
Set Arası Dinlenmesetler arasında en az 45 sn dinlenin 8 genelde kalp ritmi normale dönene kadar)
Haftalık Çalışılacak Gün 1 veya 2 Gün
Kuvvet Tipİtme
Eğitim SeviyesiYeni başlayanlar
Orta seviye sporcular
İleri seviye sporcular
YazarÖzer Çaylı & 0537 786 55 82
Kaynakeurostargym

Smith Machine Press tekniği nasıl yapılır? : Videolar.

The request cannot be completed because you have exceeded your quota.

Bacak, Omuz , Göğüs, Arka Kol, Pazı Ve Sırt Çalışmalarından önce hatta tüm çalışmalardan önce mutlaka ısınma egzersizleri ve germe egzersizleri yaparak kaslarınızı ısıtın. Isınma yapmadan çalışmaya başlamak kaslarınızda ve tendon bağlarınızda kalıcı hasarlara, ağrılara ve uzun süreli sakatlıklara neden olabilir. En iyi ısınma çalışacağınız kasları çok hafif ağırlıklarla 30-40 tekrar yapılmasıdır.

Egzersize başlamadan önce yapacağınız harekete uygun küçük ağırlıklarla 30-40 tekrar veya boş vücut ağırlığıyla egzersizler yaparak çalışacağınız kas grubunun iyice ısınmasını sağlayın. Bu çalışacağınız kas grubunun iyice ısınmasını ve sakatlanmaların önüne görmenizi sağlar ayrıca bu kaslara kan dolacağı için kaslarınızın daha iyi şişmesini sağlar.

Çalışan Omuz Kasları