Smith Machine Close-Grip Bench Press Triceps

Smith Machine Close-Grip Bench Press Triceps

Smith Machine Close-Grip Bench Press Triceps

Smith Machine Close-Grip Bench Press Triceps

Smith Machine Close Grip Bench Press ŞöyleYapılır Anlatım ; Smit Machine’de Bench Press pozisyonunda sıraya yatılır. İki el arasında 15-20 santimlik bir mesafe ile, özel askılıkta bulunan veya bir partnerin verdiği Barbell sıkıca kavranır.

Ayaklar her iki yanda ve dengeli olarak yerdedir.  İki el ile eşit aralıkla yukarıda tutulan  Bar,  dirsekler dışarıya doğru hareketle , göğüse doğru indirilir.  Sonra nefes verilerek dirsekler düzelinceye kadar yukarıya göz seviyesine kaldırılır. Bu esnada Triceps kasları hiç gevşetmeyin ve gerginlik hareket sonuna kadar devam ettirilir. Eller arasındaki tutuş mesafeleri değiştirildiğinde, triceps kaslarının değişik açılardan çalışması sağlanır.

Hareket boyunca dikkat edilecek hususlar;   Hareket boyunca dirsekler yanlara açılmasın ve ileriye geriye oynamasın. Ayakları kırarak yukarı kaldırın ve bunu bu işte uzmanlaşınca yapın çünkü ayakları kaldırırsanız bel sehpayla tam temas ettiği için bel kusurları, bel ağrısı, bel fıtığı gibi sizin spor hayatınızı bitirecek aksaklıklardan ve sağlık sorunlarından kaçınmış olursunuz.

Egzersize başlamadan triceps kaslarını ve tendonları iyice ısıtın , bu hareket dirseklerde ve tricepste sakatlanmaya neden olabilir , ufak bir dambıl ile 30-40 tekrar  dumbbell triceps hareketi yaparsanız kaslarınız iyice ısınmış olur. Harekete hafif kiloyla başlama ve son sete doğru iyice ağırlaştırıp yardım isteyerek yapın.

Verilen tekrarlar yapılır ve 1 set bitmişolur, verilen setlerde tamamlanarak hareket sona erdirilir. Farklı Hareketler arasında mutlaka 1 dakika dinlenin.

Egzersiz Profili

Egzersiz İsmiArka Kol EgzersiziMakinede Omuz Öne Press
Egzersiz GrubuOmuz Egzersizi
Çalışan KaslarArka Kol Kaslarını Geliştirir
Egzersiz TürüKuvvet
Gerekli Olan EkipmanSehpa
Set ve tekrar :4 x 10-12 ( eğitmene danışınız )
Set Arası Dinlenmesetler arasında en az 45 sn dinlenin 8 genelde kalp ritmi normale dönene kadar)
Haftalık Çalışılacak Gün 1 veya 2 Gün
Kuvvet Tipİtme
Eğitim SeviyesiYeni başlayanlar
Orta seviye sporcular
İleri seviye sporcular
YazarÖzer Çaylı & 0537 786 55 82
Kaynakeurostargym

Smith Machine Close-Grip Bench Press Triceps Videolar

Çalışan  Arka Kol Kaslar