Sırt-Kanat Geliştirme – Evan Centopani – Back Workout

The request cannot be completed because you have exceeded your quota.

Sırt-Kanat Geliştirme – Evan Centopani – Back Workout

Sırt-Kanat Geliştirme – Evan Centopani – Back Workout

Sırt-Kanat Geliştirme – Evan Centopani – Back Workout : Sırt kasları geliştirme  vücudun en gösterişli kaslarıdır ve iyi gelişen sırt kasları vücudumuza %25 den fazla güç katkısı sağlar.

Asla boş vermemeniz gereken bu kas grubu hem iyi gelişmiş hemde kuvvetli olmalıdır.İşte size mükemmel sırt programı.

Ekleyen: Vücut Geliştirme Programı

Yazar: Özer Çaylı

Egzersiz Püf Noktaları

Bacak, Omuz , Göğüs, Arka Kol, Pazı Ve Sırt Çalışmalarından önce hatta tüm çalışmalardan önce mutlaka ısınma egzersizleri ve germe egzersizleri yaparak kaslarınızı ısıtın. Isınma yapmadan çalışmaya başlamak kaslarınızda ve tendon bağlarınızda kalıcı hasarlara, ağrılara ve uzun süreli sakatlıklara neden olabilir. En iyi ısınma çalışacağınız kasları çok hafif ağırlıklarla 30-40 tekrar yapılmasıdır.

Egzersize başlamadan önce yapacağınız harekete uygun küçük ağırlıklarla 30-40 tekrar veya boş vücut ağırlığıyla egzersizler yaparak çalışacağınız kas grubunun iyice ısınmasını sağlayın. Bu çalışacağınız kas grubunun iyice ısınmasını ve sakatlanmaların önüne görmenizi sağlar ayrıca bu kaslara kan dolacağı için kaslarınızın daha iyi şişmesini sağlar.

Verilen tekrarlar yapılır ve 1 set bitirilir, verilen setleri’de tamamlayarak hareket sona erdirilir. Farklı Hareketler arasında mutlaka 1 dakika dinlenin.