Sırt hareketi : Yates Row nasıl yapılır?

Sırt hareketi : Yates Row nasıl yapılır?

Sırt hareketi : Yates Row nasıl yapılır?

Sırt hareketi : Yates Row nasıl yapılır?

Egzersiz Açıklaması

Sırt hareketi : Yates Row nasıl yapılır? : Ayak açıklıkları omuz genişliği kadar bir mesafededir, ayaklar önünde bulunan Barbell,  gövde yere paralel pozisyonda ve öne eğilmek suretiyle, iki elle omuz genişliğinden biraz daha açık bir şekilde kavranır.

Avuçlar karşıya bakacak şekilde kavranmalıdır. Yani Bent Over Barbell Row egzersizi gibi yapılır ama sadece ellerin tutuş şekli farklıdır.

Bu sırada dizler hafif kırık ve bel hafifçe çukurlaştırılmış durumdadır. Bu durumda, nefes verilerek karna doğru bir çekme hareketi yapılır ve nefes alınarak tekrar başlangıç pozisyonuna dönülür.

Dikkat edilmesi gereken husus; belin hareket esnasında rahatsız olmasını önlemek için, hareketi kontrollü ve yavaş uygularken, aynı zamanda da koltuk altı kaslarının tam kasılmasını sağlamak ve gövdenin pozisyonunu bozmamaktır

Verilen tekrarlar yapılır ve 1 set bitirilir, verilen setleri’de tamamlayarak hareket sona erdirilir. Farklı Hareketler arasında mutlaka 1 dakika dinlenin.

Egzersiz Profili
  1. Sırt Kaslarını Geliştirme
  2. Omuz,Sırt
  3. Güç
  4. Barbell
  5. İzolasyon
  6. 4 set 10 tekrar (eğitmene danışınız))
  7. Çekme
  8. İleri
  9. Yazan: Özer Çaylı
  10. Ekleyen : Fitness Hareketleri

Sırt hareketi : Yates Row nasıl yapılır? : Videolar

The request cannot be completed because you have exceeded your quota.

Bacak, Omuz , Göğüs, Arka Kol, Pazı Ve Sırt Çalışmalarından önce hatta tüm çalışmalardan önce mutlaka ısınma egzersizleri ve germe egzersizleri yaparak kaslarınızı ısıtın. Isınma yapmadan çalışmaya başlamak kaslarınızda ve tendon bağlarınızda kalıcı hasarlara, ağrılara ve uzun süreli sakatlıklara neden olabilir. En iyi ısınma çalışacağınız kasları çok hafif ağırlıklarla 30-40 tekrar yapılmasıdır.

Egzersize başlamadan önce yapacağınız harekete uygun küçük ağırlıklarla 30-40 tekrar veya boş vücut ağırlığıyla egzersizler yaparak çalışacağınız kas grubunun iyice ısınmasını sağlayın. Bu çalışacağınız kas grubunun iyice ısınmasını ve sakatlanmaların önüne görmenizi sağlar ayrıca bu kaslara kan dolacağı için kaslarınızın daha iyi şişmesini sağla

Çalışan Sırt Kasları
r.