Sırt Hareketi Back exercise Yates Row Reverse Grip


Sırt Hareketi Back exercise Yates Row Reverse Grip

Sırt Hareketi Back exercise Yates Row Reverse Grip

Egzersiz Açıklama

Egzersiz için uygun ağırlıkta bir barbell ve ağırlık plakası gerekmektedir. Egzersizin amacı Sırt Kaslarını ve Trapez kaslarını çalıştırmaktadır. Sırt programına dahil edilebilen ve Barbell Row hareketinin alternatifi olarak görülebilir.

Barbell avuç içi karşıya bakacak şekilde tutulur ve göğüs genişliğinde her iki el arasındaki mesafe olmalıdır. Vücut 120 derece  açıyla belden bükmeli, yani biraz öne doğru eğiliyoruz.

Nefes vererek bar kasıklara kadar çekilir  ve kollar yavaşça gevşetilerek ve nefes alarak kollar düzelene kadar bırakılır ve 2. tekrar için egzersize devam edilir.

Verilen tekrarlar yapılır ve 1 set bitmiş  , verilen setlerde tamamlanarak hareket sona erdirilir. Farklı Hareketler arasında mutlaka 1 dakika dinlenin.

Egzersiz Püf Noktaları

Egzersiz boyunca dirsekler vücuda yakın olmalıdır ve yanlara doğru açılmamalıdır. Kolları çekip gevşetme sırasında vücut yukarıya ve aşağıya oynamamalıdır. Yine hareket boyunca dizler hafif kırık olmalı ve hareket bitene kadar şeklini korumalıdır.

Bacak Ve Sırt Çalışmalarından önce hatta tüm çalışmalardan önce mutlaka ısınma egzersizleri ve germe egzersizleri yaparak kaslarınızı ısıtın. Isınma yapmadan çalışmaya başlamak kaslarınızda ve tendon bağlarınızda kalıcı hasarlara, ağrılara ve uzun süreli sakatlıklara neden olabilir. En iyi ısınma çalışacağınız kasları çok hafif ağırlıklarla 30-40 tekrar yapılmasıdır.

Egzersize başlamadan önce yapacağınız harekete uygun küçük ağırlıklarla 30-40 tekrar veya boş vücut ağırlığıyla egzersizler yaparak çalışacağınız kas grubunun iyice ısınmasını sağlayın. Bu çalışacağınız kas grubunun iyice ısınmasını ve sakatlanmaların önüne geçmenizi sağlar ayrıca bu kaslara kan dolacağı için kaslarınızın daha iyi şişmesini sağlar.

Egzersiz Profili

  1. Ana hedef: Sırt Kaslarını Çalıştırma
  2. Egzersiz Türü ; Birleşik
  3. Eğitim Seviyesi : Orta ve İleri
  4. Egzersiz Süresi : 30 sn (1 set)
  5. Dinlenme Süresi : 1 dak.
  6. Haftalık Gün Sayısı : 1 veya 2 gün
  7. Toplam set ve dinlenme süresi Süresi : 5 dak.
  8. Gerekli Ekipmanlar : Barbell ve ağırlık plakası
  9. Hedef Cinsiyet : Erkek ve Kadın
  10. Yazar : Özer Çaylı & Ekibi

Sırt Hareketi Back exercise Yates Row Reverse Grip videolar

The request cannot be completed because you have exceeded your quota.
Çalışan Sırt Kasları