Single Arm Shoulder Press hareketi tekniği

Single Arm Shoulder Press hareketi tekniği

Single Arm Shoulder Press Açıklaması

Single Arm Shoulder Press hareketi tekniği

Single Arm Shoulder Press hareketi tekniği nasıl yapılır : Hareket için 90C açılı bir bench sehpası ve 2 adet aynı ağırlıkta dumbbel gereklidir. Hareket omuz geliştirme egzersizi olarak yapılır.

Bench sehpasına ellerimize dumbbell alarak yerleşiyoruz. Dumbbeller omuz hizasına kadar kaldırıp önce sağ kolla iki kere yarım sonra tam dirsek düzelene kadar kaldırıp sonra başlangıç pozisyonuna dönüyoruz ve aynı 3 tekrarı sol kolla yapıyoruz.

Not: Single Arm Shoulder Press  Hareket sehpada yapılabileceği gibi ayakta da yapılır. Sehpada sırt yaslayarak yada bel boşta olduğu halde yapılır. Ayakta ise boşta kalan elinizi bir yerden tutarak veya bele dayayarak yapabilirsiniz. Ama bizim tavsiyemiz ayakta bir elinizle bir profilden tutarak yapın. Bu çok daha etkili olacaktır.

Tavsiye edilen  tekrarlar yapılır ve 1 set bitirilir, verilen setleri’de tamamlayarak hareket sona erdirilir. Farklı Hareketler arasında mutlaka 1 dakika dinlenin. Not:  Setler ve tekrarlar için eğitmene veya antrenöre danışın. Sizi yakından tanıyan kişi olarak en doğru kararı verecek olan odur).

Egzersiz Analizi

 1. Hareket:Omuz hareketi
 2. Çalıştırdığı bölgeler . Omuz  kasları ve  Omuz kol üstü
 3. Ana Kas Grubu:Omuz (Delts)
 4. Egzersiz Tipi: Güç
 5. Eğitim Seviyesi:   Orta – ileri
 6. Set ve tekrar: 4 set 10-12 tekrar
 7. Dinlenme . Setler arası 30 saniye
 8. Çalışma Süresince : Başlangıç hafif sonra ağırlık arttır
 9. Nefes : Kaldırırken nefes ver  sonra nefes al
 10. Haftalık Gün: 1
 11. Donanım Gerekli: Dumbbel
 12. Ekleyen : Fitness Nedir

Single Arm Shoulder Press video izle

Çalışan Omuz Kasları