Şınav Tekniği- Spartans Push Up Exercise

Şınav Tekniği- Spartans Push Up Exercise Spartans Push Up nasıl yapılır?

Egzersiz Açıklama

 1. Şınav Tekniği- Spartans Push Up Exercise ;Şınav nasıl çekilmeli,genelde bu konuda hep yanlı eğitimler verilir.İşte bu video şınavın nasıl olması gerektiğini izleyerek anlayabileceksiniz.
 2. Push-Up (şınav) hareketi şöyle yapılır; Yere yüz üstü uzanarak ayak uçları üzerine ve kollar omuz genişliğinde tutularakavuç içleri yere basacak şekilde dirsekler düzeltilerek pozisyon alınır.
 3. Nefes alarakgöğüs yere 5 cm kalana kadar inilir ve nefes vererek yavaşça dirsekler düz olana kadar yukarı itilir ve tekrarlara devam edilir.
 4. Hareket boyunca nelere dikkat etmeliyiz; Hareket boyunca bel hafif çukur ve göğüs ileride olmalıdır. Vücut düzolmalıdır. Hareketi karşıya bakarak yapın.
 5. Egzersize başlamadan önce yapacağınız harekete uygun küçük ağırlıklarla 30-40 tekrar veya boşvücut ağırlığıyla egzersizler yaparakçalışacağınız kas grubunun iyice ısınmasını sağlayın. Bu çalışacağınız kas grubunun iyice ısınmasını ve sakatlanmaların önüne geömenizi sağlar ayrıca bu kaslara kan dolacağı için kaslarınızın daha iyi şişmesini sağlar.
 6. Verilen tekrarlar yapılır ve 1 set bitiirilmiş olur, verilen setlerde tamamlanarak hareket sona erdirilir. Farklı Hareketler arasında mutlaka 1 dakika dinlenin.

Şınav Tekniği- Spartans Push Up Exercise

Egzersiz Profili
 1. Ana Kas Grup: Göğüs
 2. İkincil kas (lar): Omuz Triceps
 3. Egzersiz Türü: Güç
 4. Gerekli Ekipman Yok
 5. Mekanik: Yok
 6. Kuvvet Tipi: İtme
 7. Experiene Seviye: Başlangıç ve İleri
 8. Yazar : M.Özer Çaylı

Hatırlatma

 1. En az yılda bir kez kan verin, kan vermek vücudumuzu yeniler ve daha enerjik olmamızı sağlar. Ayrıca kan vermenin birde insanlık açısından verdiği bulunmaz bir mutlulu kaynağı olduğunu unutmayın. Vereceğiniz birkaç ünite kan ile vücudunuz yenilenirken kim bilir kaç hastanın ve kaç kaza geçirmiş insanın canını kurtaracağınızı unutmayın.  Hatta sadece kendiniz kan vermeyin arkadaşlarınızı da bu konuda teşvik edin. Sadece kendinizi sevmeyin kendinizle birlikte her canlıyı sevin.
Şınav Tekniği- Spartans Push Up ExerciseVideolar.
The request cannot be completed because you have exceeded your quota.

Çalışan Kaslar

lşınav yaparken nelere dikkat edilmeli??