Side Lateral raise omuz hareketi nasıl yapılır?

Side Lateral raise omuz hareketi nasıl yapılır

Side Lateral raise tekniği

Side Lateral raise omuz hareketi şöyle yapılır ; Harekete başlarken bir çift dumbell alınır.Ayakta dik pozisyonda eller önde ve dirsekler hafif kırık olarak harekete başlanır . Hareket omuz kasları geliştirme hareketidir

Eller Omuz hizasını 15-20 cm geçene kadar ve kollar dirsekten hafif kırık olarak kaldırılır ve yavaşça (Kaldırırken biraz hızlı ve indirirken çok yavaş) başlangıç pozisyonuna dönülür.Kollar yukarı kalkarken nefes verilir ve ağırlığı aşağı doğru indirirken nefes alınır. Set arasında dinlenme süresi 30 sn.

Çalışma sırasında vücut ileri ve geri sallanmamalı ve dumbbell omuz hizasında 1 veya 2 sn kadar bekletilmelidir bu şekilde yapılan hareket daha etkili olur. Eğer vücudun sallanmasına engel olamıyorsanız düz bir duvara sırt üstü yaslanarak sallanmayı engelleyebilirsiniz ya da düz bir sağlam bir yere ama sağlam olsun dayanın..

Set ve tekrarlar : 4 set ve 10-12 tekrar yapılır. Bu bizim size önerdiğimiz tekrar ve set sayısı . Siz çalıştığınız salon veya spor merkezindeki eğitmene veya antrenöre danışın. Size en doğru hareketi ve yapacağınız tekrarları boyunuzu ve kilonuzu yani sizi en iyi tanıyan hocanızın vereceğini unutmayın. Eğer danışabileceğiniz kimse yoksa burada verdiğimiz set ve tekrarı yapabilirsiniz.

Tavsiye edilen  tekrarlar yapılır ve 1 set bitirilir, verilen setleri’de tamamlayarak hareket sona erdirilir. Farklı Hareketler arasında mutlaka 1 dakika dinlenin. Not:  Setler ve tekrarlar için eğitmene veya antrenöre danışın. Sizi yakından tanıyan kişi olarak en doğru kararı verecek olan odur).Side Lateral raise omuz hareketi nasıl yapılır?

Egzersize başlamadan önce yapacağınız harekete uygun küçük ağırlıklarla 30-40 tekrar veya boş vücut ağırlığıyla egzersizler yaparak çalışacağınız kas grubunun iyice ısınmasını sağlayın. Bu çalışacağınız kas grubunun iyice ısınmasını ve sakatlanmaların önüne görmenizi sağlar ayrıca bu kaslara kan dolacağı için kaslarınızın daha iyi şişmesini sağlar.

Dumbbell Side Lateral Raise Ehzersiz Özeti

Egzersiz İsmiSmith machine Shoulder PressMakinede Omuz Öne Press
Egzersiz GrubuOmuz Egzersizi
Çalışan KaslarOmuz Kaslarını Geliştirir
Egzersiz TürüKuvvet
Gerekli Olan EkipmanDumbbell 2 adet
Set ve tekrar :4 x 10-12 ( eğitmene danışınız )
Set Arası Dinlenmesetler arasında en az 45 sn dinlenin 8 genelde kalp ritmi normale dönene kadar)
Haftalık Çalışılacak Gün 1 veya 2 Gün
Kuvvet Tipİtme
Eğitim SeviyesiYeni başlayanlar
Orta seviye sporcular
İleri seviye sporcular
YazarÖzer Çaylı & 0537 786 55 82
Kaynakeurostargym

Side Lateral raise Video izle

The request cannot be completed because you have exceeded your quota.

En az yılda bir kez kan verin, kan vermek vücudumuzu yeniler ve daha enerjik olmamızı sağlar.Ayrıca kan vermenin birde insanlık açısından verdiği bulunmaz bir mutlulu kaynağı olduğunu unutmayın. Vereceğiniz birkaç ünite kan ile vücudunuz yenilenirken kim bilir kaç hastanın ve kaç kaza geçirmiş insanın canını kurtaracağınızı unutmayın. Hatta sadece kendiniz kan vermeyin arkadaşlarınızda bu konuda teşvik edin. Sadece kendinizi sevmeyin kendinizle birlikte her canlıyı sevin.

Antrenman öncesi daima ısınmış olun, ısınma hareketleri, esneme, germe veya vücut ağırlığıyla yapılan çok tekrarlı hareketlerdir yada hafif ağırlıkla yapılmalıdır.