Side Lateral Raise Hareketi Nasıl Yapılır?

Side Lateral Raise Hareketi Nasıl Yapılır?

Side Lateral Raise Dambıl Çalışması

Side Lateral Raise Hareketi Nasıl Yapılır?.

S.ide lateral raise hareketi , Bir bench sehpasında oturarak veya ayakta  ellerimize birer dumbbell alıyoruz. Egzersizin alternatifi cable side lateral raise omuz egzersizi.

Bacak yanlarında tuttuğumuz dumbblleri yavaşça nefes vererek ve dirsekler hafif kırık olarak omuz hizasına kadar kaldırıp yavaşça başlangıç pozisyonuna dönüyoruz.Side lateral raise hareketi  başka teknikle de yapılabilir, örneğin bazı vücutçular dumbbelleri yukarı kaldırırken hızlı kaldırır ve indirirken yavaş indirirler.

Bir başkası dumbbeller aşağı yukarı inip kalkarken vücuttan 10 – 15 cm uzakta tutarak yaparlar böylece kas gergin olur ve daha iyi şişer. Side lateral raise hareket için bir diğer teknik dumbeller omuz hizasında biraz bekletilir, yani omuz hizasına kadar kaldırılıp burada 3-4 sn bekletilir sonra indirilir. Bir diğer teknik özellikle arnold yaparken dikkat etmiştim yukarı doğru kalkarken serçe parmağı yukarıda olsun böylece arka omuz kasları daha iyi çalışır.

Verilen tekrarlar yapılır ve 1 set bitirilir, verilen setleri’de tamamlayarak hareket sona erdirilir. Farklı Hareketler arasında mutlaka 1 dakika dinlenin.

Hareket Analizi
  1. Hareket İsmi: Dumbbell Lateral Raise
  2. Çalıştırdığı Kas: Omuz Kasları
  3. Hareket Grubu: Omuz Geliştirme Hareketi
  4. Set Ve Tekrar:4 set 10-12 tekrar
  5. Set arsı dinlenme : 45 saniye
  6. Eğitim seviyesi : yeni , orta ve ileri seviye.
  7. Hatada Çalışma Gün.1 gün
  8. Ekipman: Dumbbell
  9. Yazar:Özer Çaylı
  10. Ekleyen : Canlı Tv Kanalları

Side Lateral Raise Hareketi Nasıl Yapılır? Videolar

The request cannot be completed because you have exceeded your quota.
Çalışan Omuz Kasları