SHOULDER REAR DELTOID MACHINE TEKNİĞİ

Arka Omuz Makinede Açış

SHOULDER REAR DELTOID MACHINE TEKNİĞİ

SHOULDER REAR DELTOID MACHINE TEKNİĞİ

Egzersiz Açıklama

  1. Shoulder rear deltoid machine (arka omuz  kaslarını çalıştıran makine) oturma ve gğsü dayama platformu olan makara ve halat sistemi ile çalışan ve genelde 90-120 kg arasında kendinden ayarlanabilir ağırlığı olan çelik profilden yapılmış bir makinedir.
  2. Rear deltoid nachine adı verile özel olarak geliştirilmiş makinasında yüz makinaya dönük oturmak ve kollar dirsekler hafifçe kırık olarak vücut seviyesine gelinceye kadar nefes verilerek geriye doğru özel tutma kulplarından tutularak çekilir ve kontrollü olarak tekrar öne doğru ve nefes alınarak cihazın kolları birleştirilir. Hareketi yaparken vücut oynamamalıdır.
  3. Verilen tekrarlar yapılır ve 1 set bitiirilmiş olur, verilen setlerde tamamlanarak hareket sona erdirilir. Farklı Hareketler arasında mutlaka 1 dakika dinlenin.

REAR DELTOID MACHINE TEKNİĞİHareket analizi

  1. Hareket : 4 set 12 tekrar
  2. Ekipman . Rear deltoid machine
  3. Çalışan kaslar : Deltoid ,trapezus
  4. Program : Orta ve ileri derece
  5. Yazar : Özer Çaylı
  6. Ekleyen : Fitness Hareketleri

Egzersizler İçin Püf Noktaları

Bacak, Omuz , Göğüs, Arka Kol, Pazu Ve Sırt Çalışmalarından önce hatta tüm çalışmalardan önce mutlaka ısınma egzersizleri ve germe eğzersizleri yaparak kaslarınızı ısıtın. Isınma yapmadan çalışmaya başlamak kaslarınızda ve tendon bağlarınızda kalıcı hasarlara, ağrılara ve uzun süreli sakatlıklara neden olabilir. En iyi ısınma çalışacağınız kasları çok hafif ağırlıklarla 30-40 tekrar yapılmasıdır.

Egzersize başlamadan önce yapacağınız harekete uygun küçük ağırlıklarla 30-40 tekrar veya boşvücut ağırlığıyla egzersizler yaparak çalışacağınız kas grubunun iyice ısınmasını sağlayın. Bu çalışacağınız kas grubunun iyice ısınmasını ve sakatlanmaların önüne geömenizi sağlar ayrıca bu kaslara kan dolacağı için kaslarınızın daha iyi şişmesini sağlar.