SHOULDER REAR DELTOID MACHINE TEKNİĞİ

Arka Omuz Makinede Açış

Rear Deltoid Machine nasıl yapılır?

SHOULDER REAR DELTOID MACHINE TEKNİĞİ

Egzersiz Açıklama

  1. Shoulder rear deltoid machine (arka omuz  kaslarını çalıştıran makine) oturma ve göğsü dayama platformu olan makara ve halat sistemi ile çalışan ve genelde 90-120 kg arasında kendinden ayarlanabilir ağırlığı olan çelik profilden yapılmış bir makinedir.
  2. Rear deltoid nachine adı verile özel olarak geliştirilmiş makinesinde yüz makineye dönük oturmak ve kollar dirsekler hafifçe kırık olarak vücut seviyesine gelinceye kadar nefes verilerek geriye doğru özel tutma kulplarından tutularak çekilir ve kontrollü olarak tekrar öne doğru ve nefes alınarak cihazın kolları birleştirilir. Hareketi yaparken vücut oynamamalıdır.
  3. Set ve tekrarlar : 4 set ve 10-12 tekrar yapılır. Bu bizim size önerdiğimiz tekrar ve set sayısı . Siz çalıştığınız salon veya spor merkezindeki eğitmene veya antrenöre danışın. Size en doğru hareketi ve yapacağınız tekrarları boyunuzu ve kilonuzu yani sizi en iyi tanıyan hocanızın vereceğini unutmayın. Eğer danışabileceğiniz kimse yoksa burada verdiğimiz set ve tekrarı yapabilirsiniz.

     

  4. Tavsiye edilen  tekrarlar yapılır ve 1 set bitirilir, verilen setleri’de tamamlayarak hareket sona erdirilir. Farklı Hareketler arasında mutlaka 1 dakika dinlenin. Not:  Setler ve tekrarlar için eğitmene veya antrenöre danışın. Sizi yakından tanıyan kişi olarak en doğru kararı verecek olan odur).

Rear Deltoid Fly Ehzersiz Özeti

Egzersiz İsmiSmith machine Shoulder PressMakinede Omuz Öne Press
Egzersiz GrubuOmuz Egzersizi
Çalışan KaslarOmuz Kaslarını Geliştirir
Egzersiz TürüKuvvet
Gerekli Olan EkipmanRear Deltoid Machine
Set ve tekrar :4 x 10-12 ( eğitmene danışınız )
Set Arası Dinlenmesetler arasında en az 45 sn dinlenin 8 genelde kalp ritmi normale dönene kadar)
Haftalık Çalışılacak Gün 1 veya 2 Gün
Kuvvet Tipİtme
Eğitim SeviyesiYeni başlayanlar
Orta seviye sporcular
İleri seviye sporcular
YazarÖzer Çaylı & 0537 786 55 82
Kaynakeurostargym

Rear Deltoid Machine Video izle

The request cannot be completed because you have exceeded your quota.

Çalışan Omuz Kasları