Seated Chest Press – Göğüs geliştirme fitness hareketi

Seated Chest Press - Göğüs geliştirme fitness hareketi

Seated Chest Press Machine tekniği

Seated Chest Press Machine – Göğüs geliştirme fitness hareketi; Chest press machine denilen özel yapılmış göğüs makinesine oturulur.Platformun minder açısı 90 derecedir . Benzer hareket Barbell Bench Press nasıl yapılır adlı makaleyi okuyun.

Makinenin kulpunu kavrayarak karşıya doğru itiyoruz ve iterken nefes veriyoruz ve yavaşça nefes alarak başlangıç pozisyonuna dönüyoruz.

Egzersizi hızlı yapmayın yavaş yavaş yapın,karşıya itildiğinde dirsekleriniz tam düzelsin ,platforma tam olarak yerleşin tam yerleşmezseniz alt göğüs daha fazla çalışır ve istenilen sonucu vermez.

Hareket : 4-5 set ve 10 ila 15 tekrar yapıyoruz yada salonda çalışıyorsanız eğitmene sorunuz’

Set ve tekrarlar : 4 set ve 10-12 tekrar yapılır. Bu bizim size önerdiğimiz tekrar ve set sayısı . Siz çalıştığınız salon veya spor merkezindeki eğitmene veya antrenöre danışın. Size en doğru hareketi ve yapacağınız tekrarları boyunuzu ve kilonuzu yani sizi en iyi tanıyan hocanızın vereceğini unutmayın. Eğer danışabileceğiniz kimse yoksa burada verdiğimiz set ve tekrarı yapabilirsiniz.

Tavsiye edilen  tekrarlar yapılır ve 1 set bitirilir, verilen setleri’de tamamlayarak hareket sona erdirilir. Farklı Hareketler arasında mutlaka 1 dakika dinlenin. Not:  Setler ve tekrarlar için eğitmene veya antrenöre danışın. Sizi yakından tanıyan kişi olarak en doğru kararı verecek olan odur).

Egzersize başlamadan önce yapacağınız harekete uygun küçük ağırlıklarla 30-40 tekrar veya boş vücut ağırlığıyla egzersizler yaparak çalışacağınız kas grubunun iyice ısınmasını sağlayın. Bu çalışacağınız kas grubunun iyice ısınmasını ve sakatlanmaların önüne görmenizi sağlar ayrıca bu kaslara kan dolacağı için kaslarınızın daha iyi şişmesini sağlar.

Seated Chest Press Mach,ne Egzersiz Özeti

Egzersiz GrubuGöğüs Geliştirme Egzersizleri 
Çalışan KaslarGöğüs Kasları
Egzersiz TürüKuvvet
Gerekli Olan EkipmanSeated Chest Press Mach,ne
Set ve tekrar :4 x 10-12 ( eğitmene danışınız )
Set Arası Dinlenmesetler arasında en az 45 sn dinlenin 8 genelde kalp ritmi normale dönene kadar)
Haftalık Çalışılacak Gün 1 veya 2 Gün
Kuvvet Tipİtme
Eğitim SeviyesiYeni başlayanlar
Orta seviye sporcular
İleri seviye sporcular
YazarÖzer Çaylı & 0537 786 55 82
Kaynakeurostargym

Seated Chest Press Mach,ne Video İzle

The request cannot be completed because you have exceeded your quota.

Çalışan Göğüs Kasları