Release Push-Up Egzersizi Nasıl Yapılır?

Release Push-Up Egzersizi Nasıl Yapılır?

Release Push-Up Egzersizi Nasıl Yapılır?

Release Push-Up Egzersizi Nasıl Yapılır?

Egzersiz Açıklaması

Release Push-Up Egzersizi Nasıl Yapılır?.

  1. Zemin üzerinde elleriniz omuz genişliğinden biraz daha geniş olacak şekilde başlayın. Bacaklarını tamamen düz ve ayaklarını birlikte tutmalısın. Karın kaslarınız  ve alt bedeniniz sıkı olmalı. Dirseklerinizi genişletilmiş olarak değil, 45 derecelik bir açıyla tutun. Bu senin başlangıç ​​pozisyonun olacak.
  2. Ellerinizi ve ayaklarınızı yere temas etmesinden kısa bir süre sonra serbest bırakırken vücudunuzun geçici olarak gevşemesine izin verin.
  3. Ellerinizi ve ayaklarınızı derhal yere koyun ve kuvvetlice yukarı itin ( şınav çekme gibi vücudu yukarı it) . Bu bir tekrardır.
  4. Başlangıç ​​pozisyonuna yavaşça geri dönün ve önerilen tekrar sayısı için tekrarlayın. Not: Fitness için yapıyorsanız tekrar sayısı maksimum olabilir.
Egzersiz Özeti

Push-Ups Egzersiz Özeti

Egzersiz GrubuGöğüs Geliştirme Egzersizleri 
Çalışan KaslarGöğüs Kasları
Egzersiz TürüKuvvet
Gerekli Olan EkipmanBoş vüct ağırlığıİlerleyen zamanda sırta ağırlık konulabilir.
Set ve tekrar :4 x maksimum tekrar ( eğitmene danışınız )
Set Arası Dinlenmesetler arasında en az 45 sn dinlenin 8 genelde kalp ritmi normale dönene kadar)
Haftalık Çalışılacak Gün 1 veya 2 Gün
Kuvvet TipÇekme
Eğitim SeviyesiYeni başlayanlar
Orta seviye sporcular
İleri seviye sporcular
YazarÖzer Çaylı & 0537 786 55 82
Kaynakeurostargym

Release Push-Up Egzersizi Nasıl Yapılır? Videolar

The request cannot be completed because you have exceeded your quota.
Çalışan Göğüs Kasları

Egzersizler için püf noktaları

Bacak, Omuz , Göğüs, Arka Kol, Pazı Ve Sırt Çalışmalarından önce hatta tüm çalışmalardan önce mutlaka ısınma egzersizleri ve germe egzersizleri yaparak kaslarınızı ısıtın. Isınma yapmadan çalışmaya başlamak kaslarınızda ve tendon bağlarınızda kalıcı hasarlara, ağrılara ve uzun süreli sakatlıklara neden olabilir. En iyi ısınma çalışacağınız kasları çok hafif ağırlıklarla 30-40 tekrar yapılmasıdır.

Egzersize başlamadan önce yapacağınız harekete uygun küçük ağırlıklarla 30-40 tekrar veya boş vücut ağırlığıyla egzersizler yaparak çalışacağınız kas grubunun iyice ısınmasını sağlayın. Bu çalışacağınız kas grubunun iyice ısınmasını ve sakatlanmaların önüne görmenizi sağlar ayrıca bu kaslara kan dolacağı için kaslarınızın daha iyi şişmesini sağlar.