Pushup | Push-Up Şınav tekniği nasıl yapılır?

Pushup | Push-Up Şınav tekniği nasıl yapılır?

Pushup | Push-Up tekniği

Pushup | Push-Up Şınav tekniği nasıl yapılır?. Şınav nasıl yapılır?

Pushup | Push-Up Şınav tekniği nasıl yapılır?.:  Yeere yüzüstü yatarak elleri omuz  genişliğinde parmak ucu karşıya bakarak avuçlarla yere basın. Vücut düz ve cetvel gibi durarak parmak ucunda durun.

Nefes vererek vücudu yukarı doğru itin ve kollar düzelinceye kadar itin, sonra derin nefes alarak vücudu yavaşça indirin. Tekrarlara devam edin hareketi yoruluncaya kadar yapın.

Set ve tekrarlar : 4 set ve maksimum tekrar yapılır. Bu bizim size önerdiğimiz tekrar ve set sayısı . Siz çalıştığınız salon veya spor merkezindeki eğitmene veya antrenöre danışın. Size en doğru hareketi ve yapacağınız tekrarları boyunuzu ve kilonuzu yani sizi en iyi tanıyan hocanızın vereceğini unutmayın. Eğer danışabileceğiniz kimse yoksa burada verdiğimiz set ve tekrarı yapabilirsiniz.

Tavsiye edilen  tekrarlar yapılır ve 1 set bitirilir, verilen setleri’de tamamlayarak hareket sona erdirilir. Farklı Hareketler arasında mutlaka 1 dakika dinlenin. Not:  Setler ve tekrarlar için eğitmene veya antrenöre danışın. Sizi yakından tanıyan kişi olarak en doğru kararı verecek olan odur).

Egzersize başlamadan önce yapacağınız harekete uygun küçük ağırlıklarla 30-40 tekrar veya boş vücut ağırlığıyla egzersizler yaparak çalışacağınız kas grubunun iyice ısınmasını sağlayın. Bu çalışacağınız kas grubunun iyice ısınmasını ve sakatlanmaların önüne görmenizi sağlar ayrıca bu kaslara kan dolacağı için kaslarınızın daha iyi şişmesini sağlar.

Push-Ups Egzersiz Özeti

Egzersiz GrubuGöğüs Geliştirme Egzersizleri 
Çalışan KaslarGöğüs Kasları
Egzersiz TürüKuvvet
Gerekli Olan EkipmanBoş vüct ağırlığıİlerleyen zamanda sırta ağırlık konulabilir.
Set ve tekrar :4 x maksimum tekrar ( eğitmene danışınız )
Set Arası Dinlenmesetler arasında en az 45 sn dinlenin 8 genelde kalp ritmi normale dönene kadar)
Haftalık Çalışılacak Gün 1 veya 2 Gün
Kuvvet TipÇekme
Eğitim SeviyesiYeni başlayanlar
Orta seviye sporcular
İleri seviye sporcular
YazarÖzer Çaylı & 0537 786 55 82
Kaynakeurostargym

Pushup – Push-Up Video izle

The request cannot be completed because you have exceeded your quota.
Çalışan Göğüs Kasları