One Arm Dumbbell Preacher Curls nasıl yapılır?

One Arm Dumbbell Preacher Curls nasıl yapılır?

One Arm Dumbbell Preacher Curls yapılışı

One Arm Dumbbell Preacher Curls nasıl yapılır?

Egzersiz Açıklaması

One Arm Dumbbell Preacher Curls nasıl yapılır? : Aynı adı taşıyan Preacher curl  adı verilen sehpaya kolu yaslayarak yukarı aşağı  hareket ederek yapılır.  Pazı kaslarını  geliştirme amacıyla yapılır

Preacher curl sehpasında oturarak tek elimize uygun ağırlıkta bir dumbbell alırız. Boş elimizle sehpanın üst minderinden tutarak omuz geri alınır ,dumbbel olan kolumuz koltuk altımız sehpaya yapışana kdr sokulur.

Dumbelli yavaşça nefes vererek yukarı doğru göğs hizasına kadar kaldırırız ve nefes vererek yavaşça başladığımız noktaya kadar elimizi bırakırız.

Tavsiye edilen  tekrarlar yapılır ve 1 set bitirilir, verilen setleri’de tamamlayarak hareket sona erdirilir. Farklı Hareketler arasında mutlaka 1 dakika dinlenin. Not:  Setler ve tekrarlar için eğitmene veya antrenöre danışın. Sizi yakından tanıyan kişi olarak en doğru kararı verecek olan odur).

Egzersiz Profili
  1. Pazı kasları
  2. ön kol kasları
  3. Güç
  4. Yok
  5. 4 set 10 tekrar(eğitmene danışınız))
  6. Çekme
  7. Başlangıç ve İleri
  8. Yazar Özer Çaylı
  9. Ekleyen : Fitness Hareketleri

One Arm Dumbbell Preacher Curls video

Kol Egzersizler için ipuçları

Kol antrenman programı için ihtisas çalışması yani haftanın 1 gününü seçin ve o gün sadece kol antrenmanı yapın.

Kollarınızı çok çabuk geliştirmek için çok çalışmalıyız gibi saçma bir düşünceye kapılmayın Pazı ve Arka Kol kaslarını haftada 1 günden fazla çalıştırmayın. Unutmayın zaten bacak ve baldır yada karın gibi hareketler hariç neredeyse tüm kaslarda kol çalışır daha fazladan Pazı ve Arka Kol çalışmanıza gerek yoktur.

Antrenmandan önce karbonhidrat ve antrenmandan sonra 1 saat içinde mutlaka protein tüketin eğer proteinli besinlere ulaşma şansınız yoksa protein bar veya protein tozu kullanabilirsiniz. Günlük protein kullanımı kilo başına 2 gram olsun. 70 kiloluk birisi günlük 140 gram protein tüketmelidir (bu vücutçular için geçerli normal kişiler için değil).

Mümkünse kol çalışmasını cumartesi yapın ve pazar günü dinlenin , unutmayın çalıştığınız gün değil ertesi gün kaslar daha iyi gelişir.

Çalışan Pazı Kasları