One Arm Dumbbell Preacher Curls Nasıl Yapılır?

One Arm Dumbbell Preacher Curls Nasıl Yapılır?

One Arm Dumbbell Preacher Curls Tekniği

Pazu Hareketi : One Arm Dumbbell Preacher Curls – Biceps Exercise

Bu derste One Arm Dumbbell Preacher Curls nasıl yapılır? anlatıyoruz. One Arm Dumbbell Preacher Curls egzersizi hakkında daha fazla bilgi edinmek için bu adresi ziyaret edin. Benzer hareket Barbell Preacher Curl nasıl yapılır? adlı makaleye göz atın.

Egzersiz Açıklaması

Hareket için uygun bir dumbbell alınır ve preacher curl yada scott curl denilen sehpaya yerleşilir.

Bir elimize ağırlık alıp dirseğimizi sehpaya yerleştirirken diğer elimizle sehpanın üst kenarından tutup omuzları biraz geri atıyoruz yani çapraz duruyoruz.

Dumbbelli yavaşça aşağı doğru indirirken nefes alıyoruz ve kolumuz sehpaya dokununca yukarı göğüs hizasına kadar kaldırıyoruz.

Set ve tekrarlar : 4 set ve 10-12 tekrar yapılır. Bu bizim size önerdiğimiz tekrar ve set sayısı . Siz çalıştığınız salon veya spor merkezindeki eğitmene veya antrenöre danışın. Size en doğru hareketi ve yapacağınız tekrarları boyunuzu ve kilonuzu yani sizi en iyi tanıyan hocanızın vereceğini unutmayın. Eğer danışabileceğiniz kimse yoksa burada verdiğimiz set ve tekrarı yapabilirsiniz.

Tavsiye edilen  tekrarlar yapılır ve 1 set bitirilir, verilen setleri’de tamamlayarak hareket sona erdirilir. Farklı Hareketler arasında mutlaka 1 dakika dinlenin. Not:  Setler ve tekrarlar için eğitmene veya antrenöre danışın. Sizi yakından tanıyan kişi olarak en doğru kararı verecek olan odur).

One Arm Dumbbell Preacher Curl Egzersiz Özeti

Egzersiz GrubuPazı Egzersizleri  
Çalışan KaslarPazı Kasları
Ön Kol Kasları
Egzersiz TürüKuvvet
Gerekli Olan EkipmanPreacher Bench ve Dumbbell45 derece eğimli sehpa
Set ve tekrar :4 x 10-12 ( eğitmene danışınız )
Set Arası Dinlenmesetler arasında en az 45 sn dinlenin 8 genelde kalp ritmi normale dönene kadar)
Haftalık Çalışılacak Gün Bir Gün
Kuvvet TipÇekme
Eğitim SeviyesiYeni başlayanlar
Orta seviye sporcular
İleri seviye sporcular
YazarÖzer Çaylı & 0437 786 5582
Kaynakeurostargym

One Arm Dumbbell Preacher Curls Video İzle

The request cannot be completed because you have exceeded your quota.

Kol Egzersizler için ipuçları

Kol için ihtisas çalışması yani haftanın 1 gününü seçin ve o gün sadece kol antrenmanı yapın.

Kollarınızı çok çabuk geliştirmek için çok çalışmalıyız gibi saçma bir düşünceye kapılmayın Pazı ve Arka Kol kaslarını haftada 1 günden fazla çalıştırmayın. Unutmayın zaten bacak ve baldır yada karın gibi hareketler hariç neredeyse tüm kaslarda kol çalışır daha fazladan Pazı ve Arka Kol çalışmanıza gerek yoktur.

Antrenmandan önce karbonhidrat ve antrenmandan sonra 1 saat içinde mutlaka protein tüketin eğer proteinli besinlere ulaşma şansınız yoksa protein bar veya protein tozu kullanabilirsiniz. Günlük protein kullanımı kilo başına 2 gram olsun. 70 kiloluk birisi günlük 140 gram protein tüketmelidir (bu vücutçular için geçerli normal kişiler için değil).

Mümkünse kol çalışmasını cumartesi yapın ve pazar günü dinlenin , unutmayın çalıştığınız gün değil ertesi gün kaslar daha iyi gelişir.

Çalışan Pazı Kasları