Pazı Hareketi – Barbell Curls Egzersizi Nasıl Yapılır

Pazı Hareketi - Barbell Curls Egzersizi Nasıl Yapılır

Pazı Hareketi – Barbell Curls Egzersizi Nasıl Yapılır.

Pazı Hareketi – Barbell Curls Egzersizi Nasıl Yapılır.

Pazı Hareketi – Barbell Curls Egzersizi Nasıl Yapılır..  Hareket için Z-Bar’ın (veya düz barbell) omuz genişliğinde kıvrımlarından avuç içi yukarı gelecek şekilde,ayak açıklığı omuz genişliğinde ve ayakta dik olarak durulur.

Harekete başlarken nefes alınır ve bar yukarı doğru kaldırılırken nefes verilerek ve dirsekler geri kaçmadan yukarıya göğüs hizasına kadar kaldırılır,burada 1 saniye beklenir sonra yavaşça ve nefes alarak başlangıç pozisyonuna dönülür. Bu şekilde tekrarlara devam edilir.

Not: Başka bir Görüşe göre hareket  boyunca  dirseklerin geride olması  biceps kaslarını çok daha fazla büyütmektedir. Bende 30 yıllık spor hayatım boyunca buna hep dikkat ettim ve bu görüşün doğruluk payı olduğunu gördüm. Dirsek vücudun arkasına doğru iterek çalışanların pazı kasları hem çok daha büyük ve hemde çok şekilli oluyor. Ama yine siz bunu deneyerek kendinize en uygun çalışma sistemini bulun.

Hareket:4-5 set ve 10-12 tekrar yapılır ve her sette ufak bir miktar ağırlık arttırılır.

Tavsiye edilen tekrarlar yapılır ve 1 set bitirilir, verilen setleri’de tamamlayarak hareket sona erdirilir. Farklı Hareketler arasında mutlaka 1 dakika dinlenin.

Egzersiz Profili

Egzersiz GrubuPazı Egzersizleri  
Çalışan KaslarPazı Kasları
Ön Kol Kasları
Egzersiz TürüKuvvet
Gerekli Olan EkipmanBarbell ve Ağırlık PlakasıVaryasyon : 2.Olarak Ez-Barbell kullanılabilir
Set ve tekrar :4 x 10-12 ( eğitmene danışınız )
Set Arası Dinlenmesetler arasında en az 45 sn dinlenin 8 genelde kalp ritmi normale dönene kadar)
Haftalık Çalışılacak Gün Bir Gün
Kuvvet TipÇekme
Eğitim SeviyesiYeni başlayanlar
Orta seviye sporcular
İleri seviye sporcular
YazarÖzer Çaylı & 0437 786 5582
Kaynakeurostargym

Pazı Hareketi – Barbell Curls Egzersizi Nasıl Yapılır. videolar

The request cannot be completed because you have exceeded your quota.

Kol Egzersizler için ipuçları

Kol antrenman programı için ihtisas çalışması yani haftanın 1 gününü seçin ve o gün sadece kol antrenmanı yapın.

Kollarınızı çok çabuk geliştirmek için çok çalışmalıyız gibi saçma bir düşünceye kapılmayın Pazı ve Arka Kol kaslarını haftada 1 günden fazla çalıştırmayın. Unutmayın zaten bacak ve baldır yada karın gibi hareketler hariç neredeyse tüm kaslarda kol çalışır daha fazladan Pazı ve Arka Kol çalışmanıza gerek yoktur.

Antrenmandan önce karbonhidrat ve antrenmandan sonra 1 saat içinde mutlaka protein tüketin eğer proteinli besinlere ulaşma şansınız yoksa protein bar veya protein tozu kullanabilirsiniz. Günlük protein kullanımı kilo başına 2 gram olsun. 70 kiloluk birisi günlük 140 gram protein tüketmelidir (bu vücutçular için geçerli normal kişiler için değil).

Mümkünse kol çalışmasını cumartesi yapın ve pazar günü dinlenin , unutmayın çalıştığınız gün değil ertesi gün kaslar daha iyi gelişir.

Çalışan Pazı Kasları