Overhead Cable Pullover nasıl yapılır?

Overhead Cable Pullover nasıl yapılırOverhead Cable Pullover nasıl yapılır

Overhead Cable Pullover nasıl yapılır

Bu derste Overhead Cable Pullover  nasıl yapılır? anlatıyoruz. OOverhead Cable Pullover egzersizi hakkında daha fazla bilgi edinmek için bu adresi ziyaret edin. Benzer hareket Dumbbell Pullover nasıl yapılr? adlı makaleyi okuyun.

Egzersiz Anlatım
  1. Overhead Cable Pullover nedir?: Bir Cable Cross Over makinesi veya benzer bir makinenin 1 metre uzağında durarak yukarıya takılmış halatla , yukarıdan aşağıya doğru çekilerek yapılan sırt egzersizidir.
  2. Makinenin üst makarasına halatı ayarlayarak, “V” şeklindeki kulpu halatın ucuna takıyoruz. Yapabileceğimiz kadar ağırlığı ayarlayıp makineye yüzümüz dönük olarak duruyoruz.
  3. Her iki elimizle kulpu tutarken makineden 1 metre kadar uzaklaşıyoruz.  ( kendinize göre ayarlayın bu ortalama br uzaklık).
  4. Vücut belden öne doğru biraz eğilip halat baş hizasında tutulur, nefes vererek kolları kırmadan kasıklara kadar çekiyoruz ve derince bir nefes alırken kolları yavaşça gevşetip başladığımız noktaya kadar bırakıyoruz.
  5. Dikkat etmeniz gereken noktalar:  Hareket boyunca vücut yukarı aşağı oynatmayın, kollar dirsekten hafifçe kırıktır bu şeklini hareket bitinceye kadar keruyun.
  6. Set ve tekrarlar : 4 set ve 10-12 tekrar yapılır. Bu bizim size önerdiğimiz tekrar ve set sayısı . Siz çalıştığınız salon veya spor merkezindeki eğitmene veya antrenöre danışın. Size en doğru hareketi ve yapacağınız tekrarları boyunuzu ve kilonuzu yani sizi en iyi tanıyan hocanızın vereceğini unutmayın. Eğer danışabileceğiniz kimse yoksa burada verdiğimiz set ve tekrarı yapabilirsiniz.
  7. Tavsiye edilen  tekrarlar yapılır ve 1 set bitirilir, verilen setleri’de tamamlayarak hareket sona erdirilir. Farklı Hareketler arasında mutlaka 1 dakika dinlenin. Not:  Setler ve tekrarlar için eğitmene veya antrenöre danışın. Sizi yakından tanıyan kişi olarak en doğru kararı verecek olan odur).

Overhead Cablo Pullower Egzersiz Özeti

Egzersiz GrubuGöğüs Geliştirme Egzersizleri 
Çalışan KaslarGöğüs Kasları
Egzersiz TürüKuvvet
Gerekli Olan EkipmanCable MachineCable Cross Over
Set ve tekrar :4 x 10-12 ( eğitmene danışınız )
Set Arası Dinlenmesetler arasında en az 45 sn dinlenin 8 genelde kalp ritmi normale dönene kadar)
Haftalık Çalışılacak Gün 1 veya 2 Gün
Kuvvet TipÇekme
Eğitim SeviyesiYeni başlayanlar
Orta seviye sporcular
İleri seviye sporcular
YazarÖzer Çaylı
Kaynakeurostargym

Overhead Cable Pullover Video İzle

The request cannot be completed because you have exceeded your quota.

Egzersize başlamadan önce yapacağınız harekete uygun küçük ağırlıklarla 30-40 tekrar veya boş vücut ağırlığıyla egzersizler yaparak çalışacağınız kas grubunun iyice ısınmasını sağlayın. Bu çalışacağınız kas grubunun iyice ısınmasını ve sakatlanmaların önüne görmenizi sağlar ayrıca bu kaslara kan dolacağı için kaslarınızın daha iyi şişmesini sağlar.

Çalışan Kaslar