Ön kol – Bilek hareketi – Reverse Wrist Curl nasıl yapılır?

Ön kol – Bilek  hareketi – Reverse Wrist Curl nasıl yapılır?

Reverse Wrist Curl nasıl yapılır?

Hareket Açıklaması

Reverse Wrist Curl nasıl yapılır? : Barbell sehpanın uç kısmında oturarak eller bilekten itibaren boşta ve açıklık 15 cm dir . Avuç içleri yukarı doğru bakar. barın dengesi ve hareketin daha etkili olması için başparmaklar dışta olmalıdır. Eller bilekten en alt seviyeye kadar indirilir ve mümkün plan en üst seviyeye yavaşça kaldırılır.

Bilek hareketleri makine ile veya bar ile yapılsın yada dumbll ile mutlaka hareketler ritmli belli bir tempoda ve ağırlıklara yüklendikçe nefes vererek boşta iken nefes alarak yapılmalı.  Aslında bu nefes kontrolü çok önemli ,örneğin herhangi bir harekete yüklenirken nefes vermez isek kalbimiz zorlanır ve sıkıntı çekeriz bu tok karnına antrenman yapmak gibi bir şeydir. Antrenman sırasında kalbimizi he setten sonra mutlaka dinlendirmeliyiz kan basıncı normale dönene kadar beklenmeli bu yaklaşık 30 sn ile 1 dk arasıdır.

Tavsiye edilen tekrarlar yapılır ve 1 set bitirilir, verilen setleri’de tamamlayarak hareket sona erdirilir. Farklı Hareketler arasında mutlaka 1 dakika dinlenin.

Reverse Wrist Curl Video İzle

Egzersiz Profili
  1. Bilek-Ön kol kasları
  2. Pazı kasları
  3. Güç
  4. Barbell
  5. 4 set 10 tekrar (eğitmene Sorunuz)
  6. İtme ve Çekme
  7. Başlangıç ve İleri
  8. M.Özer Çaylı
  9. Ekleyen : Fitness Hareketleri

Reverse Wrist Curl Video İzle 

The request cannot be completed because you have exceeded your quota.
Çalışan Ön Kol Kasları