Reverse Flyes Exercise nasıl yapılır?

Omuz Hareketi | Reverse Flyes - Shoulder Exercise  nasıl yapılır?Reverse Flyes tekniği  nasıl yapılır?

Omuz Hareketi | Reverse Flyes – Shoulder Exercise nasıl yapılır?

Bu derste Reverse Flyes Exercise nasıl yapılır? anlatıyoruz. Reverse Flyes egzersizi hakkında daha fazla bilgi edinmek için bu adresi ziyaret edin.

Egzersiz Açıklaması

Omuz Hareketi | Reverse Flyes – Shoulder Exercise nasıl yapılır?  Hareket için iki adet dumbbell ve decline bench press sehpası gereklidir. Reverse Flyes (Yatarak Arka Omuz Açış ) egzersizi arka omuz kaslarını çalıştırır.

Sehpaya ayaklar yerde ve yüzüstü yatıyoruz omuzlar sehpa üzerinde ve boyundan itibaren başımız boşta olmalıdır.

Dumbbeller vücuda 90 derece açıda ileride birleşik olarak tutulur ve dirsekler hafif kırılarak vücutla düz olana kadar geri çekilir ve yavaşça başlangıç noktasına dönülür.

Direkleri vücuda doğru çekerken nefes verilir ve ileri iterken nefes alınır.
Hareketi yaparken dirsek hizasının omuz hizasında olması çok önemli. Bu şekilde omuzların arkasındaki kaslar tam olarak çalışır. Eğer dirsekler bel hizasına doğru açış yaparsanız bu şekilde yapılan hareket arka omuz kasları yerine daha çok sırt kaslarına bineceğini unutmayın. Bu şekilde yapılan egzersiz amacından sapmış olur.

Set ve tekrarlar : 4 set ve 10-12 tekrar yapılır. Bu bizim size önerdiğimiz tekrar ve set sayısı . Siz çalıştığınız salon veya spor merkezindeki eğitmene veya antrenöre danışın. Size en doğru hareketi ve yapacağınız tekrarları boyunuzu ve kilonuzu yani sizi en iyi tanıyan hocanızın vereceğini unutmayın. Eğer danışabileceğiniz kimse yoksa burada verdiğimiz set ve tekrarı yapabilirsiniz.

Tavsiye edilen  tekrarlar yapılır ve 1 set bitirilir, verilen setleri’de tamamlayarak hareket sona erdirilir. Farklı Hareketler arasında mutlaka 1 dakika dinlenin. Not:  Setler ve tekrarlar için eğitmene veya antrenöre danışın. Sizi yakından tanıyan kişi olarak en doğru kararı verecek olan odur).

Bemt Over Dumbbell Reverse Fly

Egzersiz GrubuArka Omuz Egzersizi 
Çalışan KaslarOmuz Kasları
Egzersiz TürüKuvvet
Gerekli Olan EkipmanDumbbell
Set ve tekrar :4 x 10-12 ( eğitmene danışınız )
Set Arası Dinlenmesetler arasında en az 45 sn dinlenin 8 genelde kalp ritmi normale dönene kadar)
Haftalık Çalışılacak Gün 1 veya 2 Gün
Kuvvet Tipİtme
Eğitim SeviyesiYeni başlayanlar
Orta seviye sporcular
İleri seviye sporcular
YazarÖzer Çaylı & 0537 786 55 82
Kaynakeurostargym

Reverse Flyes Video İzle

The request cannot be completed because you have exceeded your quota.
Çalışan Omuz Kasları