Side Lateral Raise Nasıl Yapılır?

Side Lateral Raise

Side Lateral Raise  tekniği

Bu derste Side Lateral Raise Nasıl Yapılır?anlatıyoruz. Side Lateral Raise begzersizi hakkında daha fazla bilgi edinmek için bu adresi ziyaret edin.

Bir bench sehpasında oturarak veya ayakta ellerimize eşit ağırlıkta birer dumbbell alıyoruz.

Avuç içleri vücuda dönmüş olmalıdır. Ayaklar yere sağlam basmalı ve vücut dik olmalıdır. Göğüs ileride ve bel hafif çukur olmalıdır. Bu hareket omuz kaslarını çalıştırır. Benzer omuz hareketi Seated Machine Lateral Raise nasıl yapılır? adlı makaleyi okuyun.

Bacak yanlarında tuttuğumuz dumbblleri yavaşça nefes vererek ve dirsekler hafif kırık olarak omuz hizasına kadar kaldırıp yavaşça başlangıç pozisyonuna dönüyoruz.

Set ve tekrarlar : 4 set ve 10-12 tekrar yapılır. Bu bizim size önerdiğimiz tekrar ve set sayısı . Siz çalıştığınız salon veya spor merkezindeki eğitmene veya antrenöre danışın. Size en doğru hareketi ve yapacağınız tekrarları boyunuzu ve kilonuzu yani sizi en iyi tanıyan hocanızın vereceğini unutmayın. Eğer danışabileceğiniz kimse yoksa burada verdiğimiz set ve tekrarı yapabilirsiniz.

Tavsiye edilen  tekrarlar yapılır ve 1 set bitirilir, verilen setleri’de tamamlayarak hareket sona erdirilir. Farklı Hareketler arasında mutlaka 1 dakika dinlenin. Not:  Setler ve tekrarlar için eğitmene veya antrenöre danışın. Sizi yakından tanıyan kişi olarak en doğru kararı verecek olan odur).

Egzersize başlamadan önce yapacağınız harekete uygun küçük ağırlıklarla 30-40 tekrar veya boş vücut ağırlığıyla egzersizler yaparak çalışacağınız kas grubunun iyice ısınmasını sağlayın. Bu çalışacağınız kas grubunun iyice ısınmasını ve sakatlanmaların önüne görmenizi sağlar ayrıca bu kaslara kan dolacağı için kaslarınızın daha iyi şişmesini sağlar.

Dumbbell Side Lateral Raise Ehzersiz Özeti

Egzersiz İsmiSmith machine Shoulder PressMakinede Omuz Öne Press
Egzersiz GrubuOmuz Egzersizi
Çalışan KaslarOmuz Kaslarını Geliştirir
Egzersiz TürüKuvvet
Gerekli Olan EkipmanDumbbell 2 adet
Set ve tekrar :4 x 10-12 ( eğitmene danışınız )
Set Arası Dinlenmesetler arasında en az 45 sn dinlenin 8 genelde kalp ritmi normale dönene kadar)
Haftalık Çalışılacak Gün 1 veya 2 Gün
Kuvvet Tipİtme
Eğitim SeviyesiYeni başlayanlar
Orta seviye sporcular
İleri seviye sporcular
YazarÖzer Çaylı & 0537 786 55 82
Kaynakeurostargym

Side Lateral Raise Video İzle

The request cannot be completed because you have exceeded your quota.

Çalışan Omuz Kasları