Omuz Geliştirme Programı – Shoulder workout

The request cannot be completed because you have exceeded your quota.

Omuz Geliştirme Programı – Shoulder workout.

Omuz Geliştirme Programı – Shoulder workout.

Omuz Geliştirme Programı - Shoulder workout.Omuz Geliştirme Programı | Shoulder workout: Bu videodaki program acemi vücutçular için uygun değildir, programı eğitmene paylaşın ancak eğitmenin önermesi durumunda uygulamaya geçiniz.

Bu program yeni başlayanlara uygun değildir , eğer yinede çalışmak isterseniz salondaki eğitmene danışınız ve tekrar ve setleri ayarlaması gerekli.

Egzersiz İpuçları

Omuz, Göğüs , Kol, Bacak Ve Sırt Çalışmalarından önce hatta tüm çalışmalardan önce mutlaka ısınma egzersizleri ve germe egzersizleri yaparak kaslarınızı ısıtın. Isınma yapmadan çalışmaya başlamak kaslarınızda ve tendon bağlarınızda kalıcı hasarlara, ağrılara ve uzun süreli sakatlıklara neden olabilir. En iyi ısınma çalışacağınız kasları çok hafif ağırlıklarla 30-40 tekrar yapılmasıdır.

Egzersize başlamadan önce yapacağınız harekete uygun küçük ağırlıklarla 30-40 tekrar veya boş vücut ağırlığıyla egzersizler yaparak çalışacağınız kas grubunun iyice ısınmasını sağlayın. Bu çalışacağınız kas grubunun iyice ısınmasını ve sakatlanmaların önüne geçmenizi sağlar ayrıca bu kaslara kan dolacağı için kaslarınızın daha iyi şişmesini sağlar.

Diğer İpuçları

Hatırlatma; Karın hareketlerine veya karın antrenmanına başlamadan 2 saat önce en son yemeği yiyin. Eğer tok karnına yaparsanız yemek dolayısıyla zaten kalbiniz midenize kan pompaladığı için , kalpte ritm artışı olabilir. Buda antrenman sırasında size sıkıntı verir , hatta kalp krizine neden olabilir. Antrenmana aç karnına gelin.

Karın çalıştığınızda karın bölgesini sıcak tutacak bir kıyafet giyer veya kuşak sararsanız , karın bölgesindeki yağların daha çabuk yakıldığını , hatta bu bölgedeki yağları hiç yakamayan  bile zayıfladığını görürsünüz.

Bu videodaki program acemi vücutçular için uygun değildir, programı eğitmenle paylaşın ancak eğitmene  önermesi durumunda uygulamaya geçiniz.

Yazan :  Özer çaylı

►► eurostargym.com