Arnold Dumbbell Press Omuz Geliştirme Çalışması

Arnold Dumbbell Press Omuz Geliştirme Çalışması

Arnold Dumbbell Press Omuz Geliştirme Çalışması.

Arnold Dumbbell Press Omuz Geliştirme Çalışması.

Egzersiz Açıklaması

Arnold Dumbbell Press Omuz Geliştirme Çalışması. Hareket için 2 adet uygun ağırlıkta dambıl ve 90C  açılı bir kırılabilir bench sehpası gereklidir.

Sehpanın oturağına yerleşip dumbbeller avuç içi vücuda bakacak şekilde göğüs hizasında tutup nefes vererek ve avuç içi yukarı son noktada karşıya bakacak şekilde yukarı doğru kaldırıyoruz ve dambılları bit birine yaklaştırıyoruz nefes alarak başlangıç  pozisyonuna yavaşça dönülür.

Hareket boyunca şunlara dikkat edin: Her  iki kol birlikte hareket etmelidir . Yukarıda baş üzerinde dambıllar biri birine dokunana kadar yanaşmalıdır. Dambıl omuz yanlarına kadar inmelidir.

Verilen tekrarlar yapılır ve 1 set bitmiş  olur, verilen setlerde tamamlanarak hareket sona erdirilir. Farklı Hareketler arasında mutlaka 1 dakika dinlenin.

Hareket Analizi
Egzersiz İsmiSmith machine Shoulder PressMakinede Omuz Öne Press
Egzersiz GrubuOmuz Egzersizi
Çalışan KaslarOmuz Kaslarını Geliştirir
Egzersiz TürüKuvvet
Gerekli Olan EkipmanDumbbell ve Ayarlanabilir Sehpa
Set ve tekrar :4 x 10-12 ( eğitmene danışınız )
Set Arası Dinlenmesetler arasında en az 45 sn dinlenin 8 genelde kalp ritmi normale dönene kadar)
Haftalık Çalışılacak Gün 1 veya 2 Gün
Kuvvet Tipİtme
Eğitim SeviyesiYeni başlayanlar
Orta seviye sporcular
İleri seviye sporcular
YazarÖzer Çaylı & 0537 786 55 82
Kaynakeurostargym

Arnold Dumbbell Press Omuz Geliştirme Çalışması Videolar

The request cannot be completed because you have exceeded your quota.

Bacak, Omuz , Göğüs, Arka Kol, Pazı Ve Sırt Çalışmalarından önce hatta tüm çalışmalardan önce mutlaka ısınma egzersizleri ve germe egzersizleri yaparak kaslarınızı ısıtın. Isınma yapmadan çalışmaya başlamak kaslarınızda ve tendon bağlarınızda kalıcı hasarlara, ağrılara ve uzun süreli sakatlıklara neden olabilir. En iyi ısınma çalışacağınız kasları çok hafif ağırlıklarla 30-40 tekrar yapılmasıdır.

Egzersize başlamadan önce yapacağınız harekete uygun küçük ağırlıklarla 30-40 tekrar veya boş vücut ağırlığıyla egzersizler yaparak çalışacağınız kas grubunun iyice ısınmasını sağlayın. Bu çalışacağınız kas grubunun iyice ısınmasını ve sakatlanmaların önüne görmenizi sağlar ayrıca bu kaslara kan dolacağı için kaslarınızın daha iyi şişmesini sağlar.

Çalışan Omuz Kasları