Circus Dumbbell Press Nasıl Yapılır?

Circus Dumbbell Press Nasıl Yapılır?

Tek Dambıl Omuz Pres nasıl yapılır?

Bu derste Circus Dumbbell Press  nasıl yapılır? anlatıyoruz. Circus Dumbbell Press egzersizi hakkında daha fazla bilgi edinmek için bu adresi ziyaret edin.

Bir adet dambıl alın ve ayakta dik dururken dambılı tuttuğunuz kolu kaldırın ve dirsek omuz hizasında ve dambıl baş hizasında olmalıdır. Ön kolunuz yere dik pozisyonda olmalıdır. Diğer kolunuz ya belden yada saplam bir profilden tutarak başlayın. Bu sizin başlangıç pozisyonunuz olacak.

Nefes vererek yavaşça elinizi başın üzerine doğru kaldırın ve burada bir saniye kadar bekleyin. Sonra yavaşça elinizi omuz üzerine kadar  indirin. Bu sizin yaptığınız 1 tekrardır.

Set ve tekrarlar : 4 set ve 10-12 tekrar yapılır. Bu bizim size önerdiğimiz tekrar ve set sayısı . Siz çalıştığınız salon veya spor merkezindeki eğitmene veya antrenöre danışın. Size en doğru hareketi ve yapacağınız tekrarları boyunuzu ve kilonuzu yani sizi en iyi tanıyan hocanızın vereceğini unutmayın. Eğer danışabileceğiniz kimse yoksa burada verdiğimiz set ve tekrarı yapabilirsiniz.

Tavsiye edilen  tekrarlar yapılır ve 1 set bitirilir, verilen setleri’de tamamlayarak hareket sona erdirilir. Farklı Hareketler arasında mutlaka 1 dakika dinlenin. Not:  Setler ve tekrarlar için eğitmene veya antrenöre danışın. Sizi yakından tanıyan kişi olarak en doğru kararı verecek olan odur).

Circus Dumbbell Press Egzersiz Özeti

Egzersiz İsmiSmith machine Shoulder PressMakinede Omuz Öne Press
Egzersiz GrubuOmuz Egzersizi
Çalışan KaslarOmuz Kaslarını Geliştirir
Egzersiz TürüKuvvet
Gerekli Olan EkipmanDumbbell
Set ve tekrar :4 x 10-12 ( eğitmene danışınız )
Set Arası Dinlenmesetler arasında en az 45 sn dinlenin 8 genelde kalp ritmi normale dönene kadar)
Haftalık Çalışılacak Gün 1 veya 2 Gün
Kuvvet Tipİtme
Eğitim SeviyesiYeni başlayanlar
Orta seviye sporcular
İleri seviye sporcular
YazarÖzer Çaylı & 0537 786 55 82
Kaynakeurostargym

Circus Dumbbell Press Video İzle

The request cannot be completed because you have exceeded your quota.

Egzersize başlamadan önce yapacağınız harekete uygun küçük ağırlıklarla 30-40 tekrar veya boş vücut ağırlığıyla egzersizler yaparak çalışacağınız kas grubunun iyice ısınmasını sağlayın. Bu çalışacağınız kas grubunun iyice ısınmasını ve sakatlanmaların önüne görmenizi sağlar ayrıca bu kaslara kan dolacağı için kaslarınızın daha iyi şişmesini sağlar.

Çalışan Omuz Kasları