Mass Demand – Steve Kuclo’s Full Kol Antrenmanı

The request cannot be completed because you have exceeded your quota.

Mass Demand – Steve Kuclo’s Full Kol Antrenmanı

Mass Demand – Steve Kuclo’s Full Kol Antrenmanı, Kollarınızı büyütmek için bir programa ihtiyaç varsa işte size hazır bir kol programı,  sizin yapmanız gereken elinize kağıt kalem alın ve programı yazın, videoyu izlemeyi unutmayın.

Mass Demand – Steve Kuclo’s Full Kol Antrenmanı

Örnek Egzersiz

One Arm Dumbbell preacher  curl : Preacher curl bench denilen sehpada yapılır. Üzerinde öne eğimli yüksek bir platformu ve oturağı bulunan bir sehpadır.

Bir ele dambıl alıp sehpaya oturuyor ve dambıl olan kolumuzun dirseğinden koltukalyına kadar sehpaya yerleştiriyoruz. Diğer el sehpanın üst kısmından tutar ve dirsek düzelterek omuz geride kalır.

Nefes vererek dambıl omuz hizasına kadar kaldırılır ve nefes alarak pazu kası gevşetilir ve dirsek düzelene kadar aşağı indirilir.Avuç içi karşıya bakmaktadır ve yukarı kalktığında vücuda bakar.. Omuz ileri ve geri oynamamalıdır ve dirseği kaydırmamaya dikkat etmelisiniz.

Verilen tekrarlar yapılır ve 1 set bitmiş olur, verilen setlerde tamamlanarak hareket sona erdirilir. Farklı Hareketler arasında mutlaka 1 dakika dinlenin.

Hatırlatma
 1. Kol için ihtisas çalışması yani haftanın 1 gününü seçin ve o gün sadece kol antrenmanı yapın.
 2. Kollarınızı çok çabuk geliştirmek için çok çalışmalıyız gibi saçma bir düşünceye kapılmayın biceps ve triceps kaslarını haftada 1 günden fazla çalıştırmayın. Unutmayın zaten bacak ve baldır yada karın gibi hareketler hariç neredeyse tüm kaslarda kol çalışır daha fazladan biceps ve triceps çalışmanıza gerek yoktur.
 3. Antrenmandan önce karbonhidrat ve antrenmandan sonra 1 saat içinde mutlaka protein tüketin eğer proteinli besinlere ulaşma şansınız yoksa protein bar veya protein tozu kullanabilirsiniz. Günlük protein kullanımı kilo başına 3 gr olsun. 70 kiloluk birisi günlük 140gr protein tüketmelidir (bu vücutçular için geçerli normal kişiler için değil).
 4. Mümkünse kol çalışmasını cumartesi yapın ve pazar günü dinlenin , unutmayın çalıştığınız gün değil ertesi gün kaslar daha iyi gelişir.

Egzersiz Analizi

 1. Ana Hedef: Pazı Kasları Geliştirme
 2. Egzersiz Tipi: Pazı Egzersizi
 3. Eğitim Seviyesi: Orta – İleri
 4. Haftalık Gün: 1
 5. Set arası dinlenme: setler arasında en az 45 sn dinlenin 8 genelde kalp ritmi normale dönene kadar)
 6. Set ve tekrar : 4 x 10-12 ( Eğitmeninize danışınız )
 7. Donanım Gerekli: Preacher Curl Machine
 8. Hedef Cinsiyet: Eerkek ve Kadın
 9. Yazar:M.Özer Çaylı
 10. Ekleyen : eurostargym.com