Rear Delt Fly Nasıl Yapılır?

Makinede Arka Omuz Hareketi : Rear Delt Fly - Jay CutlerMakinede Arka Omuz Hareketi : Rear Delt Fly tekniği

Makinede Arka Omuz Hareketi : Rear Delt Fly – Jay Cutler

Bu derste  Rear Delt Fly  nasıl yapılır? anlatıyoruz.  Rear Delt Fly  egzersizi hakkında daha fazla bilgi edinmek için bu adresi ziyaret edin.

Egzersiz Açıklaması

REAR DELTOID MACHINE  Arka Omuz Hareketi  yapılışı;  Rear Delts için özel geliştirilmiş makinasında yüz makinaya dönük oturmak ve kollar dirsekler hafifçe kırık olarak vücut seviyesine gelinceye kadar nefes verilerek geriye doğru özel tutma kulplarından tutularak çekilir ve kontrollü olarak tekrar öne doğru cihazın kolları birleştirilir

Mümkün olduğu kadar eller geriye gitsin bu hareketin daha etkili olmasını sağlar.  Bir arkadaşınızdan yardım isteyin ve hareketi daha ağır yapmaya çalışın, arka omuz kaslarının ve trapez(boyun) kaslarının gelişkin olması sizin arkadaşlarınız arasında bir adım öne geçmenizi sağlar ihmal etmeyin.

Verilen tekrarlar yapılır ve 1 set bitiirilmiş olur, verilen setlerde tamamlanarak hareket sona erdirilir. Farklı Hareketler arasında mutlaka 1 dakika dinlenin.

Benzer Hareketler

Bent Over Dumbbell Side Lateral Raise ( Arka Omuz Dambıl İle Açış Hareketi)

Bent Over Cable Lateral (Halatla Eğilerek Arka omz hareketi<9

E

Rear Deltoid Fly Ehzersiz Özeti

Egzersiz İsmiSmith machine Shoulder PressMakinede Omuz Öne Press
Egzersiz GrubuOmuz Egzersizi
Çalışan KaslarOmuz Kaslarını Geliştirir
Egzersiz TürüKuvvet
Gerekli Olan EkipmanRear Deltoid Machine
Set ve tekrar :4 x 10-12 ( eğitmene danışınız )
Set Arası Dinlenmesetler arasında en az 45 sn dinlenin 8 genelde kalp ritmi normale dönene kadar)
Haftalık Çalışılacak Gün 1 veya 2 Gün
Kuvvet Tipİtme
Eğitim SeviyesiYeni başlayanlar
Orta seviye sporcular
İleri seviye sporcular
YazarÖzer Çaylı & 0537 786 55 82
Kaynakeurostargym

Rear Delt Fly Video izle

The request cannot be completed because you have exceeded your quota.
Çalışan Kas Grupları

  1. HatırlatmaHer antrenman sonunda mutlaka (warm-down) soğuma yapın. Soğuma bir aktif dinlenme şeklidir. Çalışma sonrası kan ve kasta biriken laktik asit bu şekilde bünyeden daha çabuk uzaklaştırılır. Düşük tempolu 10-12 dakikalık esneme – germe egzersizi veya 10 dakikalık hafif ağırlık ve tempo ile çelışme soğuma için idealdir.
  2. Günlük antrenman defteri tutun.Ne yaptığınızı,kaç tekrar kaç set yaptığınızı,ayda bir kerede en çok kaldırdığınız ağırlık ,aylık,3-6 aylık ölçüleriniz sakatlanma süreleriniz gibi tüm çalışma detaylarını kaydedin.
  3. Gelişim sağlandıkça ağırlık ve tekrar sayısı arttırılmalı egzersiz ve setler arasındaki dinlenme süreleri kısaltılmalıdır , yani vücudun performansı ve dayanıklılığı armaktadır.