Kas kütlesi ve hacmi için kaç tekrar yapmak gerekir?

Kas kütlesi ve hacmi için kaç tekrar yapmak gerekir?

Kas kütlesi ve hacmi için kaç tekrar yapmak gerekir?

Kas kütlesi ve hacmi için kaç tekrar yapmak gerekir?. Bu videoda ağır çalışmanın kas kütlesi ve kuvvet üzerine ne kadar önemli olduğu ,  kasları büyütmek için neler yapılmalı ve nasıl çalışılması gerektiği anlatılıyor.

Vücut geliştirme Programında Nelere Dikkat Edilmeli?

Bacak, Omuz , Göğüs, Arka Kol, Pazu Ve Sırt Çalışmalarından önce hatta tüm çalışmalardan önce mutlaka ısınma egzersizleri ve germe egzersizleri yaparak kaslarınızı ısıtın. Isınma yapmadan çalışmaya başlamak kaslarınızda ve tendon bağlarınızda kalıcı hasarlara, ağrılara ve uzun süreli sakatlıklara neden olabilir. En iyi ısınma çalışacağınız kasları çok hafif ağırlıklarla 30-40 tekrar yapılmasıdır.

Egzersize başlamadan önce yapacağınız harekete uygun küçük ağırlıklarla 30-40 tekrar veya boş vücut ağırlığıyla egzersizler yaparak çalışacağınız kas grubunun iyice ısınmasını sağlayın. Bu çalışacağınız kas grubunun iyice ısınmasını ve sakatlanmaların önüne görmenizi sağlar ayrıca bu kaslara kan dolacağı için kaslarınızın daha iyi şişmesini sağlar.

Verilen tekrarlar yapılır ve 1 set bitirilir, verilen setleri’de tamamlayarak hareket sona erdirilir. Farklı Hareketler arasında mutlaka 1 dakika dinlenin.

Ekleyen: Set Ve Tekrar Ne Anlama Gelir?ı