Karın hareketi | Hanging Leg Raise nasıl yapılır?

Hanging Leg Raise nasıl barfikste yapılır

Hanging Leg Raise bir barfiks barına asılarak yapılır. Bacakları vücudun sağına ve soluna çekerek karın kaslarının yan kısımlarını eritmek için yapılır.

HANGING SIDE LEG RAISE Yapılışı

Barfiks demirine kollarla omuz genişliği kadar bir açıklıkla tutunulur. Bu durumda bacaklar dizler birbirine bitişik halde her iki tarafa eşit sayılarla, sağa ve sola doğru hareket yapılır. Önce tek bir tarafa belli bir tekrarla daha sonra da aynı tekrar sayısıyla diğer tarafa hareket yapılmalıdır. Hareket esnasında gövde mümkün olduğunca fazla sallanmamalı ve bel yanları çalıştırılmalıdır.

Hanging Leg Raise yaparken Dikkat edilecek noktalar. Yeni başlayan sporcular ilk haftalarda çok tekrar yapmayın. Alıştıra alıştıra yapmak en doğrusu. Eğer ilk başladığınızda 4 set ve 12 tekrarın hepsini yaparsanız sonrasında gelecek dayanılmaz ağrılara hazır olun. Bu hamlık ağrıları 1 hafta sürebilir.

Tavsiye edilen  tekrarlar yapılır ve 1 set bitirilir, verilen setleri’de tamamlayarak hareket sona erdirilir. Farklı Hareketler arasında mutlaka 1 dakika dinlenin. Not:  Setler ve tekrarlar için eğitmene veya antrenöre danışın. Sizi yakından tanıyan kişi olarak en doğru kararı verecek olan odur).

Egzersiz Profili
  1. Karın kasları
  2. Yok
  3. Güç ,Performans
  4. Barfiks
  5. 4 set 10 tekrar (eğitmene Sorunuz)
  6. Çekme
  7. İleri ve Başlangıç
  8. M.Özer Çaylı
  9. Ekleyen : Fitness Hareketleri

Hanging Leg Raise video

Çalışan Karın Kasları