Walking Lunge – Weight Overhead Nasıl Yapılır?

Walking Lunge - Weight Overhead Nasıl Yapılır?

Walking Lunge – Weight Overhead Tekniği

Bu derste Walking Lunge – Weight Overhead nasıl yapılır? anlatıyoruz. Walking Lunge – Weight Overhead egzersizi hakkında daha fazla bilgi edinmek için bu adresi ziyaret edin. Benzer hareket Dumbbell Walking Lunge nasıl yapılır? adlı makaleyi okuyun.

Walking Lunge Yapılışı: Gereken malzemeler 1 adet uygun ağırlıkta ağırlık plakası hepsi bu. Avuçlar ağırlık plakasının yanlarından , avuç içi biri birine bakacak şekilde tutulur. Ayakta dik durun ve ağırlık plakasını karın hizasında tutun. Ayaklar yan yana. Şimdi Walking Lunge  yapmak için hazırsınız.

Ağırlığı baş üzerine kaldırın ve kolları düzeltin.

Önce bir ayağı 60 santim kadar öne atın .

Arkada kalan ayağın diz kısmı yere dokununcaya kadar indirin. Bu sırada nefes alın.

Arkada kalan ayağı düzeltirken , öndeki ayağın 50 santim kadar öne atın.

Yine arkada kalan dizi yere dokununcaya kadar indirin ve vücudu kaldırırken ayağı diğer ayağın 50 santim ön tarafına atın.

Hareketin diğer ismi Topal yürümedir. Dikkat edilecek nokta hareket boyunca ağırlık plakası baş üzerinde tutulur.

Tavsiye edilen  tekrarlar yapılır ve 1 set bitirilir, verilen setleri’de tamamlayarak hareket sona erdirilir. Farklı Hareketler arasında mutlaka 1 dakika dinlenin. Not:  Setler ve tekrarlar için eğitmene veya antrenöre danışın. Sizi yakından tanıyan kişi olarak en doğru kararı verecek olan odur).

Egzersize başlamadan önce yapacağınız harekete uygun küçük ağırlıklarla 30-40 tekrar veya boş vücut ağırlığıyla egzersizler yaparak çalışacağınız kas grubunun iyice ısınmasını sağlayın. Bu çalışacağınız kas grubunun iyice ısınmasını ve sakatlanmaların önüne görmenizi sağlar ayrıca bu kaslara kan dolacağı için kaslarınızın daha iyi şişmesini sağlar.

Walking Lunge - Weight Overhead Egzersiz Özeti

Egzersiz GrubuBacak Geliştirme Egzersizi 
Çalışan KaslarBacak Kasları
Baldır Kasları
Egzersiz TürüKuvvet
Gerekli Olan EkipmanPlateAğırlık Plakası
Set ve tekrar :4 x 10-12 ( eğitmene danışınız )
Set Arası Dinlenmesetler arasında en az 45 sn dinlenin 8 genelde kalp ritmi normale dönene kadar)
Haftalık Çalışılacak Gün Bir Gün
Kuvvet Tipİtme
Eğitim SeviyesiYeni başlayanlar
Orta seviye sporcular
İleri seviye sporcular
YazarÖzer Çaylı
Kaynakeurostargym

Walking Lunge – Weight Overhead Video İzle

The request cannot be completed because you have exceeded your quota.

Bacak Geliştirme Programı nasıl olmalı?.

Workout Legs | Bacak Geliştirme Programı nasıl olmalı? . Bacak geliştirme programında mutlaka Berbell squat hareketi leg curl , deadlift ve leg extension gibi hareketlere yer verilmelidir .

Eğer barbell squat yapılmazsa Machine squat yada multipress squat hareketi olabilir ama unutmayın barbell squat tek başına bacak için yeterlidir.

Lunge hareketi önemli bir harekettir özellikle kalça ve bacak triceps (Ön bacak) kasları için önemlidir. Lunge hareketini ilave ederseniz leg extension hareketini çıkarabilirsiniz.

Bir diğeri deadlift hareketidir , eğer deadlift yapacaksanız leg curl hareketini programdan çıkarabilirsiniz, deadlift , leg curl hareketine göre avantajları arka bacak ve bel kasını çok iyi çalıştırmasıdır bu hareketi programınızdan eksik etmeyin ileri yaşlarda bel fıtığı gibi sorunlarınız olmaz.

Çalışan Bacak Kasları