Hanging Pike hareketi nasıl yapılır?

Hanging Pike çalışma tekniği

Bu derste Hanging Pike nasıl yapılır? anlatıyoruz. Hanging Pike egzersizi hakkında daha fazla bilgi edinmek için bu adresi ziyaret edin.

Egzersiz Açıklama
  1. Hareket için yüksek bir bar veya benzer bir demir gereklidir. Avuçlar vücudun karşısına bakacak şekilde kavranır , ellerin arasındaki açıklık omuz genişliğindedir. Şimdi hareket için hazırsınız. Benzer hareket Leg Hanging Raise nasıl yapılır? adlı makaleye göz atın.
  2. Nefzer vererek bacakları düz olarak kaldırın ve bu kaldırış ellerin arasına çıkıncaya kadar devam etmeli. Burada 1 saniye kadar bekleyin. Sonra befes alarak yavaşça ilk başladığınız alt noktaya kadar indirin ve tekrarlara devam edin.
  3. Set ve tekrarlar : 4 set ve maksimum tekrar yapılır. Bu bizim size önerdiğimiz tekrar ve set sayısı . Siz çalıştığınız salon veya spor merkezindeki eğitmene veya antrenöre danışın. Size en doğru hareketi ve yapacağınız tekrarları boyunuzu ve kilonuzu yani sizi en iyi tanıyan hocanızın vereceğini unutmayın. Eğer danışabileceğiniz kimse yoksa burada verdiğimiz set ve tekrarı yapabilirsiniz.
  4. Tavsiye edilen  tekrarlar yapılır ve 1 set bitirilir, verilen setleri’de tamamlayarak hareket sona erdirilir. Farklı Hareketler arasında mutlaka 1 dakika dinlenin. Not:  Setler ve tekrarlar için eğitmene veya antrenöre danışın. Sizi yakından tanıyan kişi olarak en doğru kararı verecek olan odur).

Hanging Pike Egzersiz Özeti

Egzersiz GrubuKarın Egzersizi 
Çalışan KaslarKarın Kasları
Egzersiz TürüKuvvet
Gerekli Olan EkipmanBarfikBoy yüksekiğinden daha yüksek bir demir boru
Set ve tekrar :4 x maksimum tekrar ( eğitmene danışınız )
Set Arası Dinlenmesetler arasında en az 45 sn dinlenin 8 genelde kalp ritmi normale dönene kadar)
Haftalık Çalışılacak Gün 1 veya 2 Gün
Kuvvet TipÇekme
Eğitim SeviyesiOrta seviye sporcular
İleri seviye sporcular
YazarÖzer Çaylı
0537 786 5582
Kaynakeurostargym

Hanging Pike video izle

The request cannot be completed because you have exceeded your quota.

Karın Çalışmaları İçin İpucu

Karın hareketlerine veya karın antrenmanına başlamadan 2 saat önce en son yemeği yiyin. Eğer tok karnına yaparsanız yemek dolayısıyla zaten kalbiniz midenize kan pompaladığı için , kalpte ritm artışı olabili. Buda antrenman sırasında size sıkıntı verir , hatta kalp krizine neden olabilir.

Antrenmana aç karnına gelin.

Karın çalıştığınızda karın bölgesini sıcak tutacak bir kıyafet giyer veya kuşak sararsanız , karın bölgesindeki yağların daha çabuk yakıldığını , hatta bu bölgedeki yağları hiç yakamayanlar bile zayıfladığını görürsünüz

Çalışan Karın Kasları