Hand Stand Push-Up Exercise

Hand Stand Push-Up Exercise

Hand Stand Push-Up Exercise nasıl yapılır?

Bu derste Hand Stand Push-Up Exercise nasıl yapılır? anlatıyoruz. Hand Stand Push-Up Exercise  hakkında daha fazla bilgi edinmek için bu adresi ziyaret edin.

Hand Standush-Up Exercise nasıl yapılır::  Hand Stand Push-Up hareketi vücut ağırlığımızı kullanarak herhangi bir ekipmana gerek olmadan yapıyoruz.

Hareket için boş bir duvar gerekli.Duvar önünde ellerimizi omuz genişlinde açıp avuç içlerimizi yere koyuyoruz önce bir ayağımızı duvara dayayıp adım adım duvar önünde ellerimiz üzerinde duruyoruz.

Başımız yere dokunmayacak şekilde yere dirsekleri kırarak iniyoruz tabi nefes alarak sonra nefes vererek yavaşça başlangıç pozisyonuna  dönüyoruz. Hareketi yapabileceğiniz kadar maksimum tekrar yapın ileride kendiniz tekrar sayısı artırıyoruz..

Set ve tekrarlar : 4 set ve maksimum krar yapılır. Bu bizim size önerdiğimiz tekrar ve set sayısı . Siz çalıştığınız salon veya spor merkezindeki eğitmene veya antrenöre danışın. Size en doğru hareketi ve yapacağınız tekrarları boyunuzu ve kilonuzu yani sizi en iyi tanıyan hocanızın vereceğini unutmayın. Eğer danışabileceğiniz kimse yoksa burada verdiğimiz set ve tekrarı yapabilirsiniz.

Tavsiye edilen  tekrarlar yapılır ve 1 set bitirilir, verilen setleri’de tamamlayarak hareket sona erdirilir. Farklı Hareketler arasında mutlaka 1 dakika dinlenin. Not:  Setler ve tekrarlar için eğitmene veya antrenöre danışın. Sizi yakından tanıyan kişi olarak en doğru kararı verecek olan odur).

Egzersiz GrubuArka Omuz Egzersizi 
Çalışan KaslarOmuz Kasları
Arka Kol Kasları
Egzersiz TürüKuvvet
Gerekli Olan EkipmanBoş Vücut Ağırlığıİleriki zamanlarda ağırlık takarak yapın
Set ve tekrar :4 x maksimum ( eğitmene danışınız )
Set Arası Dinlenmesetler arasında en az 45 sn dinlenin 8 genelde kalp ritmi normale dönene kadar)
Haftalık Çalışılacak Gün 1 veya 2 Gün
Kuvvet Tipİtme
Eğitim SeviyesiYeni başlayanlar
Orta seviye sporcular
İleri seviye sporcular
YazarÖzer Çaylı & 0537 786 55 82
Kaynakeurostargym

Hand Stand Push-Up Exercise Video izle

Çalışan Omuz Kasları