Hammer Pulldowns nasıl yapılır?

Hammer Pulldowns çalışma tekniği

Hammer Pulldowns nasıl yapılır?

Hareket Açıklaması

Hammer Pulldowns nasıl yapılır?. Hareket özel yapılmış puldown makinesiyle yapılır.  Pulldown Makine kendinden ağırlıklı olup ağırlık takılabilen de var. Şayet salonda varsa ağırlık takılabilen makineyi tercih edin. Makinenin oturma ve sır dayama platformu olup makara ve halat sistemiyle çalışır.

Hareket platformu na  oturularak el tutamaçlarından tutularak makinenin kolunun vücuda çekilip bırakılmasıyla yapılan harekettir.

Makine oturma platformuna oturup sırtımızı yaslıyoruz. Nefes  vererek göğüs yanlarına kadar vücuda doğru çekilir ve nefes alarak yavaşça başlangıç pozisyonuna dönülür.

Hareket boyunca uygulama tekniği ritmli  olmalıdır ne çok hızlı ne çok yavaş.

Set ve tekrarlar : 4 set ve 10-12 tekrar yapılır. Bu bizim size önerdiğimiz tekrar ve set sayısı . Siz çalıştığınız salon veya spor merkezindeki eğitmene veya antrenöre danışın. Size en doğru hareketi ve yapacağınız tekrarları boyunuzu ve kilonuzu yani sizi en iyi tanıyan hocanızın vereceğini unutmayın. Eğer danışabileceğiniz kimse yoksa burada verdiğimiz set ve tekrarı yapabilirsiniz.

Tavsiye edilen  tekrarlar yapılır ve 1 set bitirilir, verilen setleri’de tamamlayarak hareket sona erdirilir. Farklı Hareketler arasında mutlaka 1 dakika dinlenin. Not:  Setler ve tekrarlar için eğitmene veya antrenöre danışın. Sizi yakından tanıyan kişi olarak en doğru kararı verecek olan odur).

Hammer Pulldown Egzersiz Özeti

Egzersiz GrubuSırt Egzersizi 
Çalışan KaslarSırt Kasları
Egzersiz TürüKuvvet
Gerekli Olan EkipmanHammer Pulldown
Set ve tekrar :4 x 10-12 ( eğitmene danışınız )
Set Arası Dinlenmesetler arasında en az 45 sn dinlenin 8 genelde kalp ritmi normale dönene kadar)
Haftalık Çalışılacak Gün 1 veya 2 Gün
Kuvvet TipÇekme
Eğitim SeviyesiYeni başlayanlar
Orta seviye sporcular
İleri seviye sporcular
YazarÖzer Çaylı
0537 786 5582
Kaynakeurostargym

Hammer Pulldowns Video izle

The request cannot be completed because you have exceeded your quota.
Çalışan Sırt Kasları