Halatla Yukarıdan V-Bar Çekiş Resimli – Close Grip Lat Pulldowns

Halatla Yukarıdan V-Bar Çekiş Resimli – Close Grip Lat Pulldowns

Sırt Hareketi Halatla Yukarıdan V-Bar Çekiş Resimli – Close Grip Lat Pulldowns Türkçe açıklama.

Bu hareket Lat pulldown denilen ve halatla çalışan genelde üzerinde kendinden ağırlığı olan,oturma ve dizleri dayama aparatı olan sırt geliştirme için dizay edilmiş makinede yapılır.Halat ucunda bir çengel vardır buraya çeşitli aparatlar takılabilir.Biz buraya V-Bar denilen avuç içi birbirine bakaçak şekilde dizayn edilmiş tutamaçı olan 20cm açıklıktaki bar ile yapacağız.

V-Bar Çekiş (close grip v-bar lat pulldovn) nasıl yapılır?

V-Bar takılı halatın tutamaçlarından tutup platforma oturuyor ve dizlerimizi platformun altına yerleştiriyoruz.

Vücut pozisyonu olarak sırt dik ,bel hafif çukur ve göğüs ileridedir.Uygun ağırlık takılmış olan halatı yavaşça yukarıdan nefes vererek göğüs üstüne kadar çekiyoruz ve yine yavaşça nefes alarak halatı yukarıya kotrollü olarak bırakıyoruz bu bir tekrar oluyor ve tekrarlara devam ediyoruz.

Dar çekiş lat pulldown hareketini düz bar ile yapabiriz .Düz bar eller arasındaki mesafe 20 cm olarak tutulur ve çekiş ,vücut pozisyonu aynıdır ve yine göğüs kaslarının üzerine doğru çekilir.El mesafesini vücudunuzun çalışmasına göre biraz açık veya biraz kapalı ayarlayabilirsiniz.

Verilen tekrarlar yapılır ve 1 set bitiirilmiş olur , verilen setlerde tamamlanarak hareket sona erdirilir.Farklı Hareketler arasında mutlaka 1 dakika dinlenin.

Yazan:Özer Çaylı

Hatırlatma

Altın kural bütün antrenman ve çalışma süresince; vazgeçmeden, ertelemeden çalışın.Prensipli ,düzenli ve hırslı çalışmak vücut geliştirme’nin temel kurallarındandır.