Freehand Jump Squat Nasıl Yapılır?

Freehand Jump Squat Nasıl Yapılır?

Freehand Jump Squat Nasıl Yapılır?

Freehand Jump Squat Nasıl Yapılır?

Freehand Jump Squat Nasıl Yapılır?. Boş vücut ağırlığı ile yapılan bacak egzersizi iki etaptan oluşmaktadır. Çömelme egzersizi ve sıçrama hareketi beraber yapılarak hem bacak gelişimi hemde performansı artırmayı amaçlamaktadır.

Önce ayakların arası 30 santim kadar açılır ve dik durularak eller göğüs hizasında önde tutulur.

Nefes alarak çömelme egzersizi yapılır . Dizler parmak ucuyla yere 90 derecelik açı çizene kadar yere doğru oturun ve nefes vererek ayağa kalkın ve sıçrayın. Sıçramadan sonra ayaklar yer ile temas edince beklemeden oturun.

Varyasyonlar:  Şimdilik bu egzersizi boş vücut ile yapın. İlerleyen haftalarda elinize birer adet dambıl alın ve egzersizi bu ağırlıkla yapın. Bu şekilde ilerleyen aylarda inanılmaz sıçrama yaparsınız.

Tavsiye edilen tekrarlar yapılır ve 1 set bitirilir, verilen setleri’de tamamlayarak hareket sona erdirilir. Farklı Hareketler arasında mutlaka 1 dakika dinlenin.

Freehand Jump Squat Nasıl Yapılır? videolar.

The request cannot be completed because you have exceeded your quota.
Bacak Geliştirme Programı nasıl olmalı?.

Workout Legs | Bacak Geliştirme Programı nasıl olmalı? . Bacak geliştirme programında mutlaka Berbbell squat hareketi leg curl , deadlift ve leg extension gibi hareketlere yer verilmelidir .

Eğer barbell squat yapılmazsa Machine squat yada multipress squat hareketi olabilir ama unutmayın barbell squat tek başına bacak için yeterlidir.

Lunge hareketi önemli bir harekettir özellikle kalça ve bacak triceps (Ön bacak) kasları için önemlidir. Lunge hareketini ilave ederseniz leg extension hareketini çıkarabilirsiniz.

Bir diğeri deadlift hareketidir , eğer deadlift yapacaksanız leg curl harektini programdan çıkarabilirsiniz, deadlift , leg curl hareketine göre avantajları arkabacak ve bel kasını çok iyi çalıştırmasıdır bu hareketi programınızdan eksik etmeyin ileri yaşlarda bel fıtığı gibi sorunlarınız olmaz.

Çalışan Bacak Kasları