Machine Bench Press nasıl yapılır?

Machine Bench Press - Fitness Göğüs hareketiMachine Bench Press Tekniği

Egzersiz Açıklaması

Mchine Chest  press denillem makinede uygulanır.  Makinenin oturağına yerleşiyoruz ve her iki yanda ve göğüs hizasında  bulunan kollardaki kulplar  tutuyoruz ve tutarken dirsekler kolların arkasında kalır ve 90 derece açıda ,  avuç içleri karşıya bakmalıdır.

Yavaşça nefes vererek eller önde yakınlaşır ve nefes alarak başlangıç pozisyonuna dönüyoruz. Zaten egzersiz makinenin izin verdiği kadar yapılabilir fazla bir şey yapmaya gerek yok.

Hareket boyunca dikkat etmeniz gereken fazla bir şey yok. Eğer çalıştığınız salonda bu makinenin yatarak yapılan modeli varsa o makineyi tercih edin. Çok daha iyi çalıştırıyor.

Set ve tekrarlar : 4 set ve 10-12 tekrar yapılır. Bu bizim size önerdiğimiz tekrar ve set sayısı . Siz çalıştığınız salon veya spor merkezindeki eğitmene veya antrenöre danışın. Size en doğru hareketi ve yapacağınız tekrarları boyunuzu ve kilonuzu yani sizi en iyi tanıyan hocanızın vereceğini unutmayın. Eğer danışabileceğiniz kimse yoksa burada verdiğimiz set ve tekrarı yapabilirsiniz.

Tavsiye edilen  tekrarlar yapılır ve 1 set bitirilir, verilen setleri’de tamamlayarak hareket sona erdirilir. Farklı Hareketler arasında mutlaka 1 dakika dinlenin. Not:  Setler ve tekrarlar için eğitmene veya antrenöre danışın. Sizi yakından tanıyan kişi olarak en doğru kararı verecek olan odur).

Machine Bench Press – Fitness Göğüs hareketi

Bench Press Machine Egzersiz Özeti

Egzersiz GrubuGöğüs Geliştirme Egzersizleri 
Çalışan KaslarGöğüs Kasları
Egzersiz TürüKuvvet
Gerekli Olan Ekipman Bench Press Machine
Set ve tekrar :4 x 10-12 ( eğitmene danışınız )
Set Arası Dinlenmesetler arasında en az 45 sn dinlenin 8 genelde kalp ritmi normale dönene kadar)
Haftalık Çalışılacak Gün 1 veya 2 Gün
Kuvvet Tipİtme
Eğitim SeviyesiYeni başlayanlar
Orta seviye sporcular
İleri seviye sporcular
YazarÖzer Çaylı & 0537 786 55 82
Kaynakeurostargym

Machine Bench Press Video izle

The request cannot be completed because you have exceeded your quota.
Çalışan Göğüs Kasları