Fitness Göğüs hareketi – Dumbbell Pullovers tekniği

Fitness Göğüs hareketi – Dumbbell Pullovers tekniği

Fitness Göğüs hareketi – Dumbbell Pullovers tekniği

Egzersiz Açıklama

Fitness Göğüs hareketi – Dumbbell Pullovers tekniği. Kalçalar ve bel dışarıda kalacak şekilde, sırt bench sehpasına  dayanır. Baş ense kısmından itibaren arkaya doğru uzatılır ve omuzlar bench’e iyice yerleştirilir. Göğüs kaslarını geliştirme hareketidir.

İki el ile ortasından kavranan dumbbell, yüze teğet geçecek şekilde nefes alınarak arkaya doğru sarkıtılır. Bu arada bütün gövde gergin vaziyettedir. Göğüs kafesi ve sırt tamamen gergin-leşince, nefes verilerek yine başa teğet geçecek şekilde başlangıç durumuna gelinir.

Hareket boyunca dikkat edilmesi gereken husus; kalçanın tamamen yere doğru tutulması ve dirseklerin hafif kırık olmasıdır. Çok iyi bir nefes açıcı ve traksiyon hareketidir. Yetişme çağındaki gençler için boy uzatma egzersizi olarak çok faydalıdır.

Verilen tekrarlar yapılır ve 1 set bitirilir, verilen setleri’de tamamlayarak hareket sona erdirilir. Farklı Hareketler arasında mutlaka 1 dakika dinlenin

Egzersiz Profili
  1. Göğüs Kasları
  2. Sırt – arka kol kasları
  3. Güç
  4.  :Dumbbell
  5. İzolasyon
  6. Çekme
  7. Başlangıç ve İleri
  8. M.Özer Çaylı
  9. Ekleyen : Fitness Nedir

Fitness Göğüs hareketi – Dumbbell Pullovers tekniği Videolar

The request cannot be completed because you have exceeded your quota.

Bacak, Omuz , Göğüs, Arka Kol, Pazı Ve Sırt Çalışmalarından önce hatta tüm çalışmalardan önce mutlaka ısınma egzersizleri ve germe egzersizleri yaparak kaslarınızı ısıtın. Isınma yapmadan çalışmaya başlamak kaslarınızda ve tendon bağlarınızda kalıcı hasarlara, ağrılara ve uzun süreli sakatlıklara neden olabilir. En iyi ısınma çalışacağınız kasları çok hafif ağırlıklarla 30-40 tekrar yapılmasıdır.

Egzersize başlamadan önce yapacağınız harekete uygun küçük ağırlıklarla 30-40 tekrar veya boş vücut ağırlığıyla egzersizler yaparak çalışacağınız kas grubunun iyice ısınmasını sağlayın. Bu çalışacağınız kas grubunun iyice ısınmasını ve sakatlanmaların önüne görmenizi sağlar ayrıca bu kaslara kan dolacağı için kaslarınızın daha iyi şişmesini sağlar.

Çalışan Göğüs Kasları