Fitness Antrenman Programı Ve Egzersizleri

The request cannot be completed because you have exceeded your quota.

Fitness Antrenman Programı Ve Egzersizleri

Fitness Antrenman Programı Ve Egzersizleri

Fitness Antrenman Programı Ve Egzersizleri . Fitnessın kelime anlamı ‘fiziksel uygunluk”tur. Günlük hayatta daha çok zindelik ve fiziksel uy’unluk için yapılan egzersizlerin bütünü için kullanılır. Fitness asla vücut geliştirme ile karıştırılmamalıdır.

Vikipedi

Fitness Programı İçin İpuçları

  1. Bu videodaki program acemi vücutcular için uygun değildir, programı eğitmeninizle paylaşın ancak eğitmeninizin önermesi durumunda uygulamaya geçiniz.
  2. Bacak, Omuz , Göğüs, Kol Ve Sırt Çalışmalarından önce hatta tüm çalışmalardan önce mutlaka ısınma egzersizleri ve germe egzersizleri yaparak kaslarınızı ısıtın. Isınma yapmadan çalışmaya başlamak kaslarınızda ve tendon bağlarınızda kalıcı hasarlara, ağrılara ve uzun süreli sakatlıklara neden olabilir. En iyi ısınma çalışacağınız kasları çok hafif ağırlıklarla 30-40 tekrar yapılmasıdır.
  3. Egzersize başlamadan önce yapacağınız harekete uygun küçük ağırlıklarla 30-40 tekrar veya boş vücut ağırlığıyla egzersizler yaparak çalışacağınız kas grubunun iyice ısınmasını sağlayın. Bu çalışacağınız kas grubunun iyice ısınmasını ve sakatlanmaların önüne geömenizi sağlar ayrıca bu kaslara kan dolacağı için kaslarınızın daha iyi şişmesini sağlar.
  4. Verilen tekrarlar yapılır ve 1 set bitmiş olur, verilen setlerde tamamlanarak hareket sona erdirilir. Farklı Hareketler arasında mutlaka 1 dakika dinlenin.
  5. yazan:özer çaylı

Ekleyen: Vücut Geliştirme Programı