Evde Esneklik Egzersizleri 20 Dakika | Fitness Egzersizleri

20 Dakika Evde Esneklik Egzersizleri

Bu derste Evde Esneklik Egzersizleri nasıl yapılır? anlatıyoruz. Evde Esneklik Egzersizleri planı hakkında daha fazla bilgi edinmek için bu adresi ziyaret edin. Benzer programlar Günlük Fitness Programı adlı makaleye bakın.

Hareket Analizi

 1. Hareket Grubu : Tüm vücudu çalıştırır
 2. Çalışan Kaslar :Tüm kaslar
 3. Cinsiyet : Erkek – Kadın
 4. Seviye : Yeni , Orta , İleri
 5. Ekipman :Herhangi bir alete gerek yok,vücut ağırlığı ile çalışma
 6. Kuvvet Tipi: Çekme – İtme
 7. Egzersiz Türü : Performans
 8. Set ve tekrar : 4 x maksimum tekrar
 9. Haftalık Gün : 1-2 gün
 10. Yazar : Özer Çaylı
 11. Ekleyen : İlaç Rehberi

Önemli :

Set ve tekrarlar : 4 set ve 10-12 tekrar yapılır. Bu bizim size önerdiğimiz tekrar ve set sayısı . Siz çalıştığınız salon veya spor merkezindeki eğitmene veya antrenöre danışın. Size en doğru hareketi ve yapacağınız tekrarları boyunuzu ve kilonuzu yani sizi en iyi tanıyan hocanızın vereceğini unutmayın. Eğer danışabileceğiniz kimse yoksa burada verdiğimiz set ve tekrarı yapabilirsiniz.

Tavsiye edilen  tekrarlar yapılır ve 1 set bitirilir, verilen setleri’de tamamlayarak hareket sona erdirilir. Farklı Hareketler arasında mutlaka 1 dakika dinlenin. Not:  Setler ve tekrarlar için eğitmene veya antrenöre danışın. Sizi yakından tanıyan kişi olarak en doğru kararı verecek olan odur).

Egzersize başlamadan önce yapacağınız harekete uygun küçük ağırlıklarla 30-40 tekrar veya boş vücut ağırlığıyla egzersizler yaparak çalışacağınız kas grubunun iyice ısınmasını sağlayın. Bu çalışacağınız kas grubunun iyice ısınmasını ve sakatlanmaların önüne görmenizi sağlar ayrıca bu kaslara kan dolacağı için kaslarınızın daha iyi şişmesini sağlar.