Evde Build Quads Nasıl Yapılır?

Build Quads

Evde bacak hareketi Build Quads Tekniği

Evde bacak hareketi – Natural Leg Extensions – Build Quads

Evde bacak hareketi – Natural Leg Extensions – Build Quads. Evde 50 cm yüksekliğinde bir platform veya sandalye olabilir. Bacak kaslarını geliştirme egzersizi.

Build Quads Parmak uçlarını platform üzerine koyup eller omuz genişliğinde avuç içleri yere gelecek şekilde koyulur. Vücut belden hafif yukarı doğru kırık olmalıdır.

Nefes alarak ve dizler kırılarak bacak yere dokunacak kadar indirilir sonra nefes vererek başlangıç pozisyonuna dönülür. Burada 1 veya 2 saniye beklenir ve yeni bir tekrar için devam edilir.

Tüm setler yapın ve sonra bir bacak germe egzersizi yapın , bu bacakları daha iyi gerecek ve daha çok çalışmasını sağlayacaktır.

Bacak kaslarını germe nasıl yapılır?

Yere dizlerin üzerine ve ayak parmakları ile yere basacak şekilde oturun. Dizlerden yukarısı yere 90 derece açıda olmalıdır. Ellerinizle arkadan ayaklarınızı tutun ve vücut düz olarak geriye doğru esnetin ve 50 saniye kadar bu pozisyonda tutun. Gevşeterek 20 saniye kadar ara verdikten sonra tekrar aynı hareketi yapın. Bu işlemi 4 kez tekrarlayın Artık ayağa kalkacak haliniz kalmayacaktır işlem tamam.

Hareket 5 set ve maksimum  tekrar yapılmalıdır.

Tavsiye edilen tekrarlar yapılır ve 1 set bitirilir, verilen setleri’de tamamlayarak hareket sona erdirilir. Farklı Hareketler arasında mutlaka 1 dakika dinlenin.

Natural Leg Extensions Build Quads video izle

The request cannot be completed because you have exceeded your quota.
Bacak Geliştirme Programı nasıl olmalı?.

Workout Legs | Bacak Geliştirme Programı nasıl olmalı? . Bacak geliştirme programında mutlaka Berbbell squat hareketi leg curl , deadlift ve leg extension gibi hareketlere yer verilmelidir .

Eğer barbell squat yapılmazsa Machine squat yada multipress squat hareketi olabilir ama unutmayın barbell squat tek başına bacak için yeterlidir.

Lunge hareketi önemli bir harekettir özellikle kalça ve bacak triceps (Ön bacak) kasları için önemlidir. Lunge hareketini ilave ederseniz leg extension hareketini çıkarabilirsiniz.

Bir diğeri deadlift hareketidir , eğer deadlift yapacaksanız leg curl harektini programdan çıkarabilirsiniz, deadlift , leg curl hareketine göre avantajları arkabacak ve bel kasını çok iyi çalıştırmasıdır bu hareketi programınızdan eksik etmeyin ileri yaşlarda bel fıtığı gibi sorunlarınız olmaz.

Çalışan Bacak Kasları